Skleněné dveře: Pro a proti

Sklo představuje maximálně vzdušný, přitažlivý a elegantní materiál, který si najde své využití kdekoli v interiéru. Výjimkou nejsou ani dveře. Ty vypadají skutečně komfortně, a to v jakémkoli skleněném provedení. Určitě není nutné volit klasické čiré sklo, ale můžete vybírat i z barevných variant anebo matného provedení. Dveře mohou být celoprosklené anebo mohou obsahovat pouze skleněné komponenty. Záleží na konkrétním provedení toho či onoho modelu. Podívejme se společně, jaké možnosti se u skleněných dveří nabízejí…

Designově povedené a bezpečné dveře

Sklo je vzhledově nádherné a dokáže přinést dokonalé oživení do jakéhokoli interiéru. Ostatně i skleněné obklady do kuchyně jsou velmi oblíbené a dávají se za pracovní desku často. U celoskleněných dveří se vyplatí vsadit na sklo, které je upraveno broušením, fazetováním a také dalšími postupy. Jmenovat bychom z nich mohli zejména gravírování anebo vrtání a sítotisk. Důležité je, aby sklo bylo kalené, což zajistí jeho vysokou odolnost vůči mechanickému poškození.

Dveře do stěny, nebo klasika

Asi nejčastěji kupované jsou dnes skleněné posuvné dveře, které většinou zajíždějí do stavebního pouzdra. Tato luxusní varianta se volí hlavně z hlediska celkové úspory prostoru. Skleněné dveře vám také dokážou dát dostatečné množství světla. Přes dřevěné světlo prostě a jednoduše nemá šanci projít. Zvolíte-li dveře poloprosklené, můžete je nechat opatřit světlíkem, který umí propustit část světelného paprsku.

Stylové a funkční kování pro sklo

Celkový vzhled konkrétních dveří vždy doplní kování. U skleněných dveří netvoří žádnou výjimku a je možné jej sehnat ve spoustě nejrůznějších variant. Moc hezky vypadá i nerezová klika mající kompaktní tvary. Klidně můžete tento typ dveří opatřit i zamykatelným kováním, které vypadá také dobře a nabídne větší soukromí.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *