Dům

Trendy ve světě omítek. Znáte samočistící nebo termoizolační?

Není omítka jako omítka – to by vám potvrdil každý odborník. Dnes už se však nemusíte spokojit s obyčejnou krycí funkcí omítek. Stačí vsadit na ty strojní, které vám nabídnou mnohem pestřejší paletu užitných vlastností.

Dnes se podíváme na samočistící omítky na fasády, ale také na ty, které je rychle a účinně zvládnou zateplit. A nebude chybět ani šikovný tip na omítky, určené do interiéru.

Samočistící omítka není jen marketingový trik

Hledáte ochranu své fasády, která vydrží v perfektním stavu i po mnoha letech? Chtějte omítky s progresivním samočistícím efektem. Mohou se pyšnit speciální povrchovou úpravou, díky níž veškeré nečistoty hravě spláchne jakýkoli větší déšť. Jsou rovněž odolné i vůči záškodníkům z živočišné i rostlinné říše. Žádné mikroorganismy, mechy ani plísně u nich nemají šanci. Potěší vás zejména dlouhou životností a díky moderním technologiím i přívětivými pořizovacími náklady.

Dům

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Termoizolační omítky sníží vaše účty

Potřebuje rychle a efektivně zateplit fasádu? Směs vápna minerální pojiv, beton a dalších příměsí v podobě termoizolační omítky vaše požadavky hravě splní. Nabídne ovšem i vysokou propustnost vodních par a dobrou texturu. Můžete si ji tak dovolit nanést i ve větší vrstvě, aniž byste riskovali její brzké popraskání

Sádrové stěrky vám v místnosti vykouzlí příjemné mikroklima

Navštívil jste někdy dřevostavbu? Pak určitě víte, jak příjemné podmínky v jejích útrobách panují. Může za to právě dřevo a jeho regulační vlastnosti. Dokáže nasát vlhkost ve chvíli, kdy jí je v okolním prostoru až příliš, aby jí v období sucha opět uvolnilo.

A úplně stejně to zvládají i šikovné sádrové stěrky. Můžete si je však pořídit v pestré paletě barev, takže podtrhnou i jedinečný vzhled vašich pokojů. A to už za úvahu rozhodně stojí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *