02_mezipatro

Trendy do domácnosti v roce 2021

Zajímá vás, co je nového ve světě bytového vybavení a dekorací? Propátrali jsme Instagram a další on-line zdroje a přinášíme vám tipy na to, co se letos stane v obchodech velmi pravděpodobně horkým trendem!

Žádané je zejména mísení stylů. Japandi, Scandi, Cottage a rustikální pojetí se umí dokonale prolnout. A dohromady jim to navíc vážně skvěle sluší. Nevěříte?

Sázka na jednoduchost a přírodní materiály

Společně působí přirozeně a odpovídá tomu, co si obvykle představíme pod výrazem „teplo domova.“ zatímco Japandi a Scandi vyznávají surové dřevo, rustikální trend si oblíbil i to bělené, akcentované například detaily v podobně měděných prvků (kohoutků, úchytů apod). Snadno získávají patinu, ovšem lze je udržet poměrně bezpracně i ve stále dokonalém stavu – stačí trocha péče. Zapomeňte na nerez – teplá měď vás okouzlí!

Dekorace jako od babičky

Milujete sušené květiny? Letos budou IN. A co se hodí? Slaměnky, obilné klasy, levandule, nevěstin závoj apod. A to klidně i v nejrůznějších barevných úpravách. Skvěle je doplňuje i macramé, tvořené uzly a korálky. A vytvoříte ho z jakéhokoliv motouzu. Ale nemusí dekorovat jen doplňky do domácnosti. Uplatní se i na oblečení.

02_bylinky

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Sázka na netradiční barvy

Modrá nám dodává klid a pocit relaxace. Není tedy žádným překvapením, že v poslední době vévodí modré kuchyně Instagramu. Ale potřebují i protipól, takže kraluje-li vaší kuchyni modrá, nechte třeba v obývacím pokoji mluvit pro změnu tmavě zelenou. Chcete vytvořit dojem tradičního domova? Máte možnost.

Denní světlo jako MUST HAVE

Ale konečným aspektem je přirozené sluneční světlo. Domů ho lze dostat nejenom prostřednictvím oken, ale i ještě stále málo známých světlovodů. Ty prostupují střechou, obejdou se bez větších stavebních úprav, ovšem efekt nabízejí značný. Jeden dobrý nápad tak stačí, aby se konečné vyznění prostoru zcela změnilo.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *