Podlaha

Top 5 podlahových krytin současnosti

Krásná podlahová krytina by měla být základem každého moderního interiéru. Pokud aktuálně uvažujete o tom, že byste si také novou podlahu pořídili, jste na správném místě. My se totiž podrobně zaměříme na celkem 5 v současnosti nejoblíbenějších povrchů. Jste zvědaví, jaké podlahové krytiny jsou aktuálně in? Asi správně tušíte, že celoplošný koberec součástí našeho výběru nebude…

Tradiční parkety ve zrenovované podobě

Jestliže hodláte vsadit na starou klasiku v elegantním novém kabátě, nebojte se renovace parket. Ta nemusí být nijak výrazně náročným procesem. Prostřednictvím speciálního přístroje se vybrousí povrch tak, že bude vypadat perfektně. Následně se dřevěné parkety ještě ošetří pomocí vosku a máte najednou nádhernou podlahu se vším všudy.

Nové dřevěné podlahy

Výbornou volbou do každého interiéru jsou moderní dřevěné podlahy. Představují čistě přírodní variaci, jež vypadá perfektně a na došlap je naprosto optimální. Pokládka této podlahy je také naprosto optimální.

Maximálně odolný vinyl

Pokud žijí ve vaší domácnosti zvířata, zvolte vinylový podklad. Ten je maximálně tvrdý a odolá také působení pacek psů nebo koček. Vinyl se prostě jen tak jednoduše nepoškrábe. Kvalitní vinylové podlahy lze sehnat ve spoustě zajímavých barevných variací, které působí neotřele.

Laminátová plovoucí podlaha

Pokud chcete vsadit spíše na ekonomičtější variantu, pak si pořiďte laminátovou plovoucí podlahu. Ta je levnější a dokáže také nabídnout výborné vlastnosti. Hodí se perfektně do interiérů, kde je nainstalováno podlahové vytápění.

Linoleum a marmoleum

Tyto dva druhy PVC podlahy jsou výborné z pohledu expresní rychlosti pokládání. Linoleum se kupuje v kompletních rolích, které se pouze zkracují dle rozměrů místnosti. Marmoleum je složeno z jednotlivých dílců, které se jednoduše napojují a pokládají.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *