Dřez

Kuchyňský dřez: Kde ho situovat a jaký model zakoupit?

Celkové rozvržení kuchyně je nesmírně důležité. Zatímco v minulosti se až tolik neřešilo, dnes se jedná o jakousi samozřejmost. V kuchyni by mělo být hned několik důležitých zón. Na mysli máme především prostor pro přípravu surovin a také místo pro vaření, pečení a smažení. Zapomenout ale nelze ani na prostor pro úklid, jehož součástí je zejména kuchyňský dřez. Ten slouží spolu s myčkou zejména k umývání nádobí a také případně k opláchnutí jednotlivých surovin, z nichž se připravují pokrmy. Kde by měl být dřez situován a jaké typy lze volit? Čtěte dál, obojí vám prozradíme.

Dřez jako součást pracovní desky i jako solitér

Místo kuchyňského dřezu může být prakticky kdekoli. Optimální ovšem je, když se okolo něj nachází pracovní deska. Pokud umýváte zeleninu nebo jiné potraviny, pohodlně je pak přenesete hned vedle a následně zpracujete. Není nic jednoduššího. Určitě myslete také na to, že součástí dřezu bude samozřejmě vodovodní baterie. Proto se zaměřte i na přívod vody. Ten může být realizován nejlépe ve stěně, nicméně v případě ostrůvkového řešení lze volit i vedení vody a odpadů podlahou. Vše je zapotřebí mít promyšleno hodně dlouho dopředu, protože rozvody se realizují v době, kdy probíhá hrubá stavba objektu.

Na materiálu dřezu hodně záleží

V minulosti v podstatě bylo možné vybírat pouze dřezy v kovové variantě. Dnes je tomu naštěstí už úplně jinak, jelikož k dispozici jsou modely v mnoha různých jiných provedeních. Stále nejoblíbenější jsou ty nerezové, jež se vyznačují maximální výdrží, elegantním vzhledem a pohodlnou údržbou. Vypadat perfektně bude takový dřez i tehdy, když koupíte levné kuchyňské baterie z téhož materiálu. Jinak se také hojně nakupují granitové dřezy, jež jsou vzhledově unikátní. Jde na nich ovšem vcelku hodně vidět vodní kámen.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *