Toaletní papír jako skrytá hrozba? Záleží na tom, jaký používáte

Toaletní papír

Komodita, která je potřebná prakticky v jakékoli době. Ano, řeč je pochopitelně o toaletním papíru. Obejít se bez něj fakticky nelze. Vždyť na toaletu budeme chodit za jakýchkoli podmínek v jakékoli době. Na trhu existuje spousta druhů toaletního papíru. Pořídit si jich lze tedy hodně. Ne všechny jsou ale zrovna ideální. My se proto podíváme podrobněji na to, jaké z nich bychom měli kupovat, abychom neškodili vlastnímu zdraví.

Nejlepší vzhled znamená často nejhorší volbu

Když se podíváme na některé toaletní papíry, vypadají krásně. Jsou čisťoučké bílé nebo barevné, nádherně voní. Právě ona parfemace se ale může stát kamenem úrazu, jelikož někdy vede třeba ke kvasinkové infekci u žen. Ostatně podobně jsou na tom ženy i tehdy, když používají některé parfemované intimky nebo intimní gely. Pozor je třeba dát i na barevné toaletní papíry. na těch není mnohdy patrná krev ve stolici, jež je důležitým indikátorem rakoviny tlustého střeva a jiných nemocí. Některé zdroje uvádí, že se k výrobě tohoto sortimentu využívá až 100 000 chemických sloučenin. Nejčastěji je zastoupen chlór.
Toaletní papír
Toaletní papír: Foto Pixabay

Jaký toaletní papír vybírat?

Optimální volbu představuje paradoxně recyklovaný toaletní papír šedivého odstínu. Mnozí z nás jej ale záměrně ignorují kvůli vzhledu. Obsahovat ale někdy může Bisfenol A (BPA). Při jeho výrobě se ale používá mnohem méně chemických látek. Mnohem více BPA ale obsahují kreditní karty nebo plastové krabičky na jídlo.  

Alternativa toaletního papíru?

Zřejmě nejlepší variantu představuje logicky voda. Vybudovat si tedy v místnosti s toaletou musíte bidet nebo sprchu. Aktuálně existuje i alternativa pro malé místnosti. Bidet bývá v záchodové míse přímo integrovaný.

Zdroje info: https://www.kupi.cz/magazin/clanek/14032-pozor-na-to-jaky-toaletni-papir-pouzivate-muze-byt-skrytou-hrozbou
https://www.vitalia.cz/clanky/jak-se-toaletni-papir-nastehoval-rovnou-do-kuchyne/
https://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/mezi-toaletnimi-papiry-nejvice-roste-zajem-o-ctyrvrstvy/r~e9722fccebfe11e8bf040cc47ab5f122/

Toaletní papír: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.