Toaleta pro kočky

Toaleta pro kočky: Jak vybrat tu správnou

Pokud máte doma kočku, určitě jste už řešili i kočičí toaletu? Jak vybrat tu správnou?  Kočičích toalet existuje několik druhů. Ne všechny jsou však vhodné pro kotě i starší kočku. Důležitá je i velikost toalety. Toaleta by měla být tak velká jako je kočka, aby se v ní mohla pohodlně otáčet.

Krytá toaleta

Krytá toaleta je určena především pro ty kočky, které jsou více stydlivější nebo žijí v malém bytě. Tento typ toalety má i dvířka. Nejprve se, ale musí kočka naučit chodit na takovou toaletu bez dvířek. Po nějaké době až se kočka naučí vůbec na toaletu chodit, tak dvířka připevníme.  Pro majitele je krytá kočičí toaleta výhodná zejména z estetického důvodu. Naopak jestliže koček máte více, mohou si navzájem bránit ve vstupu na toaletu a nakonec se třeba i toaletě vyhýbat.

Nekrytá toaleta se zvýšeným okrajem

Pokud máte doma kočku, která ráda značkuje, pořiďte jí toaletu otevřenou se zvýšeným okrajem. Tento typ je i vhodný pro hrabivé kočky. Zabráníte tak vyhrabávání steliva ven. V případě, že nemáte tolik prostoru pro toaletu, vyrábějí se toalety rohové. Jsou jak otevřené, tak uzavřené. Na druhou stranu toalety s vyšším okrajem není vhodná pro starší kočky, které už okraj nepřelezou. Také pro koťata není tento typ tou nejlepší volbou. Koťata mohou být ještě příliš malá a po okraji toalety by se tak složitě plazily.

Chemická toaleta

Chemická automatická toaleta. Tento typ má výhodu zejména pro majitele koček. Je totiž snadná pro instalaci i další používání. Toaleta se zapne buď na aktivaci kočky, nebo vždy zapnete tlačítko start. Toaleta se navíc sama spláchne, vyčistí a následně i vysuší. Vy si tak nemusíte dělat starosti s čistěním. Vaším úkolem je při instalaci jen připojit dvě hadice. Jednu hadici na studenou vodu, druhou hadici vypouštěcí. Dále dolévat čistící roztok. Někteří lidé však tuto automatickou toaletu nedoporučují, protože se automatické přístroje mohou samy pokazit nebo dokonce kočce ublížit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *