Kočičí toaleta

Toaleta pro kočky a její možnosti

Kočka v interiéru je bezesporu velká starost. Jestliže ji ale naučíte chodit na toaletu, máte z poloviny vyhráno a úklid nemusí být nijak výrazně náročný. Jestliže se zvolí kvalitní kočičí toaleta, eliminujete nepříjemné zápachy jdoucí z kočičích exkrementů. My se soustředíme nejen na volbu tohoto zařízení do bytu, ale také na výběr podestýlky do WC pro kočky a na případnou eliminaci kočičích exkrementů, které kočičí toalety musí pojmout.

Možnosti nákupu toalety pro kočky

Volba kočičí toalety do interiéru nemusí být až tak jednoduchá, jelikož na trhu existuje velké množství nejrůznějších modelů. Volit můžete velké, malé, zakryté, anebo modely s filtrem. Zajímavé jsou i toalety pro kočky disponující automatickým prosíváním podestýlky. Jestliže uvažujete prakticky, volte krytou toaletu s filtrem. Mnohé kočky mají tendenci své výkaly zahrabávat, i proto je vhodný takový typ, který dokáže tuto činnost eliminovat. Výborné jsou i silikagelové podestýlky do toalet. Zapomenout nelze ani na výběr lopatky.

Podestýlky do kočičího WC

Na obalu toalety je uvedeno, která podestýlka se k ní hodí nejlépe. Na trhu je jich poměrně hodně. Pro přehlednost je uvádíme v následujících odrážkách. Jaké podestýlky tedy existují?

–          bentonitové

–          dřevěné

–          protialergické

–          papírové

–          silikagelové či silikátové

–          rostlinného charakteru

–          neprašné podestýlky

Počítat byste měli s tím, že výměna podestýlky je individuální a odvíjí se hlavně od toho, z jakého materiálu je vyrobena. U některých je třeba použít větší vrstvu a jsou i takové, jež i v tenkém provedení dokážou efektivně fungovat.

Přírodní podestýlky lze kompostovat

U přírodních podestýlek je skvělé zejména to, že je můžete pohodlně kompostovat. Pokud nemáte kompost, lze je spláchnout i do toalety. Jednou za čas je zapotřebí toaletu kompletně desinfikovat, a to nějakým kvalitním přípravkem. Jmenovat bychom mohli například Chirox.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *