Podlaha

Tmavé barvy jsou trendy

Ve světě módy je černá barva přijímána naprosto bezvýhradně. Černá je totiž elegantní a nadčasová barva. A pokud k této barvě přidáte i kvalitní materiál jako je třeba kůže nebo semiš, pak máte prvotní kousek na úrovni. Černá stejně jako bílá se navíc dá kombinovat s jinak barvenými doplňky. To vše však neplatí je pro módu, ale i váš domov.

Už žádná nuda

Použití bílé barvy v interiéru bude jisto jistě vždy bezpečnou volbou, avšak někdy poněkud nudnou. Proč tedy jednou nezkusit něco jiného, netradičního. Tmavou barvu. Tmavá barva může skvěle vytvořit vřelé prostředí a spolu s příjemným osvětlením vykouzlí dokonalou atmosféru pro zimní večery.  Domov navíc dostane šmrnc a úroveň. A ač je to k neuvěření, černá barva zvětšuje prostor. Odstíny tmavých barev totiž rozšiřují hranice místností.  Tmavé barvy tak mají opačný efekt, než se o nich traduje.

Nejen černá a hnědá

Tmavé barvy se dostaly nyní do popředí. Oblíbená je kromě černé i vínová, tmavě zelená, tmavě modrá nebo okrová. Jedná se o dramatické odstíny, které vás přenesou do dvacátých let plných lesku, krásy a bouřlivých večírků. Tyto barvy na zdech dokonale ladí s výraznějšími doplňky i dekoracemi, kterými mohou být zrcadla, umělecká díla, rámy nebo třeba lustry a mramorové detaily. Tmavý základ místnosti zkrátka posune jakoukoliv prostor s jakýmikoliv rozměry na novou úroveň.

Podlaha je základ

A pokud je řeč o tmavém základu, ten se týká i podlahových krytin. Tmavá podlaha v interiéru bude zkrátka něco extra. Třeba černý odstín parket dodá prostoru temperament. Tmavá podlaha se stane středobodem pokoj a zařizování pak bude o to jednodušší. Jestli chcete mít spíše přírodní vzhled, volte dubové podlahy. Třeba tmavě hnědý odstín vytvoří útulnou a vroucí atmosféru. Pro lepší údržbu můžete zvolit imitace dřevěných podlah jakékoliv odstínu. Ti, kteří nemají tolik odvahy na tmavou podlahu, mohou zvolit opalovanou podlahu, která působí přirozeněji, ale stejně elegantně jako ty ostatní.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *