Křovinořez

Nakupujeme křovinořez: Na co všechno se soustředit?

Letní sezona už definitivně skončila a vy možná ještě řešíte na zahradě poslední potřebné činnosti. Zjistili jste, že vám dosloužila anebo úplně chybí nějaká zahradní technika? Že se jedná o křovinořez? Tak to jste na správném místě. V následujících řádcích se totiž právě tomuto nezbytnému pomocníkovi s vysokými travinami budeme věnovat mnohem podrobněji. Podíváme se, podle jakých kritérií se vyplatí vybírat.

Benzín, elektřina, nebo baterie?

Přesně s těmito třemi variantami se dnes na trhu setkáme. Vyplatí se tedy benzínový, aku anebo elektrický křovinořez?

Nezávislé benzínové provedení

Benzínové křovinořezy slibují především absenci jakýchkoli kabelů. Dostanete se s nimi všude. Volit lze jak dvoutaktní, tak čtyřtaktní. Prvně jmenované jsou levnější a lehčí, nicméně jejich výdrž je poněkud nižší. U čtyřtaktních se zbavíte povinnosti míchat do benzínu olej.

Elektřina v hlavní roli

Modely s elektrickým kabelem vám ušetří peníze, a to především při pořizování konkrétního přístroje. Jinak jsou ale nejlehčí, takže se výrazně nenadřete.

Ekologické aku přístroje

Zbavíte se povinnosti tahat za sebou přívodní kabel. Nic ale není zadarmo. Jednak si připlatíte a jednak má zařízení kratší dobu fungování, jelikož se po čase musí baterie dobít. Navíc je poměrně těžká, což zvýší i hmotnost celého kompletu.

Křovinořez

Zdroj obrázku: krapacek.cz

Ergonomické držení usnadní práci

Vybíráte-li křovinořez, myslete i na typ rukojeti. Obecně jsou k dispozici dva. Prvním je provedení bike. Práce s ním je pohodlná, úchop připomíná držení řidítek u kola. Druhým typem je uchopení označované jako držadlo. Jedná se o oblou rukojeť, za niž se přístroj drží. Oba dva typy jsou ještě navíc vybaveny popruhem usnadňujícím práci.

Ostatní aspekty výběru

Hodně důležitý je zdvihový objem přístroje. Začíná na nějakých 27 ccm. Optimální je volit zlatou střední cestu. Ta osciluje mezi 37-40 ccm. Se silnějšími přístroji okolo 50 ccm a více pracují většinou profesionálové. Výkon motoru se pohybuje od 0,65 kW do 3 kW. Zlatá střední třída je v rozmezí od 1,1 do 2,1 kW. Hmotnost křovinořezů se ve střední třídě pohybuje okolo 5-7 kg.

Vybírat křovinořezy lze bez problémů i online. Podívat se můžete na bohatou nabídku eshopu krapacek.cz.

Zdroj náhledového obrázku: krapacek.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *