Tipy pro dokonale provoněný byt

kouř

Zápach v bytě dokáže pobyt v něm hodně znepříjemnit. Nemusí přitom vlastně jít vyloženě o zápach, k nepohodě postačí zkrátka jen nepřítomnost příjemného aroma. S ním je totiž odpočinek a relaxace mnohem jednodušší. Tak proč si doma nezajistit příjemnou vůni za všech okolností? Tady je několik nápadů, jak toho docílit.

Květiny pro vůni v bytě

Nelibé pachy v bytě lze odstranit pomocí několika nápadů, které lze praktikovat i v domácím prostředí. Mezi nejúčinnější způsoby pro odstranění pachů po vaření patří sušené aromatické květiny, které provoní celou místnost, ideálně v případě, že jí vane lehký průvan. Nemusí to být vždy jen silně aromatická levandule, ale skvěle budou fungovat také například plátky růží, nebo lístky uklidňující meduňky.

Pomoc prostřednictvím aviváže na prádlo

Provonět váš byt si můžete i pomocí aviváže na prádlo, která po mírném zahřátí na zdroji tepla začne silně vonět. Čerstvá vůně právě vypraného prádla provoní pěkně nejen vaši předsíň, ale také koupelnu nebo toaletu.

Použijte mýdlo

I s obyčejným mýdlem dokážete téměř zázraky, pokud ho nastrouháte na hrubém struhadle a uložíte do skleněných nádobek, které rovnoměrně rozložíte po bytě.

mýdlo

Foto: Pixabay

Sázka na citrusy

Také vůně citrusů patří neodmyslitelně ke svěžímu pocitu. Čerstvě naloupaná kůra citrusů dokáže provonět místnost. I v tomto případě je možné je v nálevu na malou chvíli zahřívat na plotně. V ideálním případě to dělejte spolu s hřebíčkem a aromatickou skořicí.

Nejen že takto připravený nálev odstraní nelibé pachy z vaření, ale současně nebude po vůni ani otravnému hmyzu, který s příchodem teplých dní často zavítá do vašich domovů bez pozvání.

Zdroje informací: https://www.living.cz/9-tipu-jak-ucinne-provonet-domacnost/

https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-provonet-byt-jedla-soda-citron-30000418.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.