Tipy na usínání za tropických nocí

postel

Během tropických dní se každý potýká s nadměrnou únavou, dehydratací a zvýšeným pocením. Během letních večerů je dlouho světlo a současně jsou dlouho do večera nebo dokonce celou noc nepříjemné vysoké teploty, které nedají lidem spát. Délka spánku – a toho kvalitního obzvlášť – se tak zkracuje z běžných 8 hodin třeba na polovinu.

Těžké časy bez klimatizace

V bytech, obzvláště v těch panelákových, jsou místnosti často vystaveny prudkému slunci. Čím výše byt je, o to tepleji v něm bývá. A kdo nebydlí zrovna na severní straně, má doma často hotové solárium. Bez klimatizace nebo temných rolet je vždy poměrně těžké udržet přijatelnou teplotu vzduchu v místnosti.

Je proto třeba zaměřit se na ostatní parametry. Důležitou roli bude hrát samozřejmě vaše deka. Péřové naducané přikrývky tuto situaci jen zhoršují. Kromě tenčích dek si pořiďte domů i bavlněné povlečení. To doplňte o osvěžovač vzduchu, který bude vaši místnost nejen osvěžovat, ale zároveň i chladit. Osvěžovač vzduchu totiž příjemně zchladí vaše prostředí, ale zároveň i dobře pročistí vzduch. A vlhko a chládek je to, co budete během léta opravdu potřebovat.

spánek

Foto: Pixabay

Vlažná sprcha a mrazák

Vyzkoušejte během nějaké horné noci prověřený recept: před spaním si dejte vlažnou sprchu a pyžamo na mrazák. Pyžamo z mrazáku totiž příjemně ochladí váš organismus. Sice po nějakém čase zteplá, ale vy budete usínat ve větším chladu. Také mokré ručníky jsou dobrou možností pro chlazení vašeho těla, vždy je přiložte na velké cévy, kterými proudí nejvíce krve.

Snažte se kromě chlazení organismu odpojit i případné zdroje tepla, které místnost nenápadně ohřívají. Nabíječky, tablety i telefony, případně televizi, počítač a jiné spotřebiče. Díky stálému zahřívání se tyto zdroje podílejí na zahřívání místnosti. Snažte se je proto minimalizovat.

Zdroje informací: https://blog.mall.cz/bydleni/jak-se-dobre-vyspat-i-behem-tropickych-noci-1545.html

 https://www.prozeny.cz/clanek/jak-se-ochladit-v-noci-57079

 Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.