01_pradlo

Tipy na sušení prádla v malém bytě

Pro obyvatele malých bytů bez balkonu je sušení vypraného prádla často noční můrou. Ani balkon potom nemusí problém vyřešit, neboť minimálně v zimním období je pro sušení prádla prakticky nepoužitelný. Každý, kdo se s podobným nedostatkem místa potýká a pravidelně zakopává o roztažené sušáky, dobře ví, že každá rada má cenu zlata. Byť zázraky samozřejmě čekat nejde, i malé zlepšení se cení. Jaké jsou tedy rady pro sušení prádla v malých bytech.

Skutečně nemáte kde sušit?

V panelákových domech bývají často společné sušárny a kočárkárny, které lze pro sušení prádla za určitých okolností využít i dnes, byť již to není tak běžné jako v minulosti. Možná se stačí jen domluvit se správce domu či sousedy a problém bude vyřešen.

Pokud ale sušárna k dispozici prostě není, budete muset problém s místem vyřešit jinak. Pro začátek je na místě ujasnit si, kam sušák neumísťovat. Pro sušení prádla nejsou vhodné místnosti bez oken, v malých bytech se jedná často o koupelny. Nejen, že se v nich prádlo suší dlouho, navíc dochází i k přílišnému zvyšování vlhkosti v místnosti, což vede ke vzniku plísní.

Kromě toho neumisťujte sušáky ke zdi (omezuje se tím totiž proudění vzduchu) a neměly by stát – oproti očekávání – ani u topení. V takovém případě totiž docílíte především nadměrného rosení oken.

02_pradlo

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak tedy na to?

Teď, když víme, jak prádlo nesušit, bylo by příjemné zjistit i to, jak jej sušit. Správné sušení ve skutečnosti začíná již v pračce. Není tím však nyní myšlena možnost pořízení pračky se sušičkou, která samozřejmě problém vyřeší. Poznámka odkazuje spíše na fakt, že řada lidí plně nevyužívá při ždímání programy s maximální výší otáček. Přitom právě vysoké otáčky mají schopnost prádlo skutečně dobře vyždímat a tím zkrátit dobu, kterou bude muset strávit na sušáku.

Co se místa týče, pro malé byty jsou vhodné sušáky umísťované „na stojato“, které obyvatelům bytu zaberou přece jen méně životního prostoru. Dbejte také na to, aby bylo prádlo dobře „rozklepnuté“, bez záhybů, které sušení zpomalují. Zkuste také prádlo věšet na sušák maximálně efektivně, současně ale tak, aby se jednotlivé kusy nepřekrývaly.

Tím hlavním a nejdůležitějším je ale něco jiného: větrání. Bez něj to zkrátka nepůjde.

Zdroj  náhledového obrázku: Pixabay.com

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *