Alobal

Chybí vám drátěnka? Zkuste alobal

Každá hospodyňka má v kuchyni minimálně jednu ruličku alobalu. Aby také ne, hodit se může při mnoha různých činnostech. Tradičně především v momentu, kdy potřebujete uchovat nějaké potraviny. Stačí si vzít hrnec s jídlem a opatřit ho alobalem. Stejně tak je možné potraviny do alobalu kompletně dát a následně skladovat v ledničce. Můžete si být jistí, že vydrží delší dobu. Stejně tak je výborný alobal také jako vrstva, jež pokryje gril. Maso tak nebude ležet přímo na špinavé grilovací ploše. Alobal má ale i spousty dalších využití.

Špinavé nádobí ošetří stejně jako drátěnka

Připečené kousky potravin na povrchu dna a po stěnách nádobí představují problém. Vydrhnout je pouze houbičkou fakticky není možné a nemáte-li drátěnku, jste fakticky ztracení. Je třeba najít správnou alternativu. Výbornou volbu představuje alobal. Stačí jej jenom zmuchlat a vytvořit jakousi kuličku s výstupky. Bez problémů pak můžete touto kuličkou přejíždět po povrchu nádobí a postupně ho drhnout. Nic složitého. Počítat můžete s tím, že zbytky jídla se postupně odřou a zmizí. Pozor jen na teflon a jiné citlivé povrchy, jež by se mohly nenávratně poškodit.

Alobal

Alobal: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Čištění grilů

Jasně, tu samou metodu je možné využít i při čištění povrchu grilovací plochy. Ideální je samozřejmě přejet tuto plochu ocelovým kartáčem, nicméně samotný alobal je mnohem jemnější a zvládne to bez větších problémů. Většina grilů má plochu vyrobenou z litiny, takže by jí alobal neměl v žádném případě nijak uškodit. Naopak, vydrhnete ji pohodlně. Ošetřit můžete třeba i rez ze zašlých příborů.

Alobal

Čištění hrnce alobalem: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Jednoduché vyčištění stříbrných šperků

Stříbrné šperky časem zajdou a objeví se na nich černý povlak. Jeho odstranění také není složité. Postačí k němu pouze lázeň složená z octa, soli a jedlé soli. Následně zbytky vydrhnete alobalem. Optimální nádobu vystelte právě alobalem a následně přidejte lžičku soli a jedlé sody. Pak stačí polovina hrnku octa a zbytek nádoby vyplní horká voda. Předměty se musí dotýkat alobalu. Lázeň nechte působit a pak povrch předmětů ze stříbra jen přeleštěte hadříkem.

Čištění hrnce alobalem: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *