Sedací souprava

Mýtům o sedacích soupravách lidé stále věří

O faktu, že srdcem obývacího pokoje, je sedací souprava, není nutné nijak diskutovat. Její nákup dnes není z hlediska dostupnosti nijak náročný. Především eshopy nabízí spousty různých modelů za výhodné ceny. Jak ale vybrat ten správný? Poměrně náročná záležitost hlavně skrze to, že kolem sedacích souprav panuje spousta mýtů. My se na některé nejznámější podíváme mnohem podrobněji v tomto článku.

Každá sedačka disponuje úložným prostorem

Na trhu najdeme spousty sedacích souprav, u nichž se o nějakém úložném prostoru vůbec nedá hovořit. Před nákupem si určitě projděte podrobně veškeré informace o soupravě. Uvedeno v nich bude i to, zdali disponuje úložným prostorem, či nikoliv. Najdete informace o sklopném mechanismu. Ten se ale mnohdy může týkat spíše prostoru pro spaní než čehokoli jiného.

Sedací souprava

Sedací souprava: Zdroj obrázku Pixabay.com

Rohové sedací soupravy lze využít kdekoli

Určitě nikoliv. Hodí se spíše pro menší interiéry, kde dokážou bez problémů ušetřit potřebné místo. Ve velkých prostorách působí maximálně ztraceně, což si samozřejmě nikdo nepřeje. Pro takto velké pokoje se vyplatí zvolit spíše sedací soupravy do U nebo prostorové sedačky. Určitě si zkontrolujte dispozice pokoje, kam sedací souprava má přijít.
Sedací souprava: Zdroj obrázku dona-shop.cz

Kůže a ekokůže a koženka jako jeden materiál

Nesmysl. Pravá hovězí kůže je drahá, ale vysoce kvalitní. Zpracuje se, stříhá a následně používá v nějaké finální podobě. Milovali ji už naši předkové. Ekokůže je syntetickým materiálem, který je mnohem novější. Vzniká spojením vrstvy polyuretanu a bavlněného úpletu. Koženka je podobná ekokůži, jež ji později vytlačila. Dnes se s koženkou setkáte minimálně.   

Nejlépe se udržuje látka

Zřejmě nejodolnějším potahovým materiálem je bezesporu ekokůže. Když polijete sedačku s látkovým povrchem, čistit se bude velmi složitě. Takové víno bude neskutečně náročné odstranit, případně jen zmírnit skvrny po něm. Ekokůži jen setřete a máte vyhráno. Pozor ale na déle trvající vlhkost, dochází při ní k praskání švů.

Nákup sedačky online se nevyplatí

Další mýtus, který dostal s dobou koronaviru ještě další rozměr. Na internetu máte neskutečně pestrý výběr různých sedacích souprav. Navíc můžete díky různým akcím ušetřit. Podívat se na pestrou nabídku sedaček můžete třeba zde.

Sedací souprava: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *