01_kocka

Příprava bytu na příchod kočky

Ve chvíli, kdy se rozhodnete pořídit si do bytu nového kočičího mazlíčka, budete muset začít na jeho příchod připravovat nejen svoji psychiku, ale také byt a jeho vybavení. Kočka je tvor poměrně náročný a tomu odpovídá i míra příprav, které budete muset v bytě realizovat před tím, než chlupatý kamarád překročí práh bytu. Co konkrétně je třeba připravit a na co se nevyplatí zapomenout?

Hygiena především

Kočka se v bytě samozřejmě neobejde bez své toalety. Tu musíte mít před pořízením kočky bezpodmínečně připravenou. Výběru této propriety zásadní důležitosti a jejího budoucího umístění je na místě věnovat dostatek času. Kočky mají totiž ve zvyku obsah své toalety rozhazovat všude kolem, lze tedy jen doporučit koupi uzavřené toalety s dvířky. Stejně tak – pro případ, že by se kočkolit či dokonce další obsah přece jen dostal mimo svůj vymezený prostor – je vždy lepší nemít kočičí toaletu na koberci, nýbrž na některém snadno omývatelném povrchu.

02_kocka

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Domácnost a kočičí drápky

Kočka je stále ještě šelma a jako taková si udržuje své drápky připravené v akci. Aby k tomu nevyužívala čalounění sedací soupravy je třeba dát jí dostatek vhodných alternativ. To lze samozřejmě vyřešit koupí škrabadla v nejbližším zverimexu. To však často představuje opravdu velkou investici a kromě toho jde o opravdu velkou konstrukci. Lepším řešením může být omotání nohou stolu vhodným drsným materiálem, případně výroba škrabadla z větších větví a jejich umístění např. v rohu místnosti. Dřevo může být koneckonců i vhodným designovým doplňkem.

Kočka a výšky

Kočky milují výšky a je nutné jim umožnit šplhání do míst, odkud budou mít po bytě ten správný rozhled. Police pro šplhání lze umístit na stěnu, stejně jako lze vyrobit nebo zakoupit přímo šplhací a prolézací konstrukce. Kočka ocení ale i provaz spuštěný ze stropu apod.

Kromě výše uvedeného nelze zapomínat na dostatek hraček, misky a v neposlední řadě i nějaký pelíšek na spaní. Nebuďte ale smutní, pokud si kočka své místečko na spaní vybere sama, tak už to u koček bývá.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com    

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *