Kuchyně – lednička

Americká lednička. Co vše umí

Americká lednička to je pojem. Jde o bohatšího příbuzného ledniček, které se běžně u nás vyskytuje. Co vše tento typ ledniček, poprvé produkovaný ve Spojených státech amerických, odvede, a co tvoří jeho výbavu? Na to vše se podíváme. Rozhodněte, zda by se vám v domácnosti tato lednička hodila.

Řada funkcí

Aby bylo jasno – nemluví se o ledničkách původem z USA ani konkrétní značce. Termínem americká lednička označujeme takové ledničky s množstvím funkcí a vybavení, které nejsou typické pro klasickou ledničku. Mezi příslušenství takové ledničky patří zpravidla takzvaný Ice Maker, neboli výrobník ledu. Jde nejčastěji o nejviditelnější a nejlákavější součást americké ledničky. Má však další množství funkcí, které sice na první pohled neuvidíte, zato jsou však možná ještě praktičtější. Jde například o samorozmrazování. Díky této funkci v ledničce nenajdete námrazu a zároveň můžete díky ní nastavit automatické rozmrazování potravin. Dále třeba prázdninový režim, který lze zapnout, nezdržujete-li se delší dobu doma. Dále se každý specifický druh americké ledničky vyznačuje jinými funkcemi. Určitě je dobré, pokud přemýšlíte nad koupí americké ledničky, všechny nastudovat a pár typů si srovnat.

Dostatečně prostorné ledničky

Další věcí, která je pro americké ledničky typická, je její prostornost. Jde totiž zpravidla a ledničku větších rozměrů. Vhodná je tedy zejména pro domácnosti s větším počtem obyvatel. Jen málokdy totiž nastane situace, že by v ledničce nebylo místo. Většině ledniček to však ani trochu neubírá na estetice vzhledu. Americké ledničky jsou totiž ve valné většině případů i designovým spotřebičem.

Třešnička na dortu – vlastní minibar

Pokud tedy chcete pořídit do vaší domácnosti právě tento typ ledničky, určitě si dejte tu práce a pečlivě zhodnoťte a srovnejte jednotlivé druhy na trhu. Je jich opravdu mnoho a není na škodu si mezi nimi, možná déle vybírat. Jak bylo již řečeno, funkcí mají opravdu mnoho, a každá má trochu jiné. Od věci není podívat se na uživatelskou přívětivost jednotlivých amerických ledniček. Mnohé americké ledničky mají také v sobě integrovaný minibar. Pokud jste tedy osoba, která právě toto potřebuje, určitě se na minibary u amerických ledniček podívejte. Existují dva typy těchto příslušenství. Buď jsou uvnitř hlavní ledničky, anebo lze otevírat minibar bez nutnosti otevřít hlavní dveře. To má pak výhodu ve formě úspory energie, protože vám neuniká z hlavních prostor ledničky chlad.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *