Tipy na pěstování kanadských borůvek

Borůvky

Kanadské borůvky si u nás v posledních letech získaly velkou oblibu pěstitelů. Není divu, jedná se o ovoce s rozmanitým použitím, především samozřejmě v letní kuchyni. Kanadské borůvky si lze totiž vypěstovat poměrně snadno a pěstitel potom není odkázán na borůvky v obchodech, které často zdobí přemrštěná cena. Jak na jejich pěstování?

Kanadské borůvky

Kanadské borůvky jsou plody, jejichž domovinou je sice Severní Amerika, i u nás se jim ale může velmi dobře dařit. Lze si je vypěstovat nejen na zahradě, ale stejně tak v truhlíku na balkoně. K získání bohaté úrody si však tyto drobné plody kladou několik podmínek.

Při jejich pěstování věnujte dostatek pozornosti nejprve tomu, jaké množství sázíte. Sázejte vždy více keřů najednou a blízko sebe tak, aby se mohly vzájemně opylovat. Důležité jsou potom samozřejmě i podmínky, které budou borůvky pro svůj růst mít. Polostín a vlhké prostředí jsou pro růst kanadských borůvek naprostou prioritou. Přímým slunečním paprskům se raději vyhýbejte, plody by totiž brzy seschly vlivem slunečního žáru.

Borůvky

Foto: Pixabay

Další důležité podmínky pro pěstování

Vlhkost vzduchu je také velmi důležitá, pozor ale na přemokření půdy, které by mohlo vést k úhynu kořenů. Na zavlažování používejte raději nádobu s rozprašovačem a borůvky zalévejte spíše v ranním hodinách, kdy není takové parno.

Borůvky je potřeba nechat dobře zakořenit a hnojit stejně, jako to potřebují ostatní rostliny. Doba vhodná k přihnojování je brzy na jaře. Vybírejte pro pěstování borůvek i vhodnou zeminu, ta musí být hlinito-písčitá s kyselým PH někde kolem 4-5. Smícháním rašeliny a písku nic nezkazíte. Na povrch zeminy můžete položit i mulčovací kůru, nejlépe z jehličnanů, hoblin, pilin, kůry, nebo drobných větviček.

Zdroj informací: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/jak-pestovat-kanadske-boruvky-7-chyb-ktere-nesmite-delat

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.