Při plánování rekonstrukce myslete i na ochranu proti přehřívání

Cílem většiny rekonstrukcí je zlepšit tepelný komfort uvnitř budovy a snížit ztráty energií. A to mnohdy znamená nejenom efektivní zateplení, ale také taková řešení, která sníží přehřívání během horkých letních dní. I to totiž znamená úsporu, protože nebude nutné použití klimatizace. Jak takové řešení vypadá a co je dobré v rámci rekonstrukce promyslet?

Stínící technika

Jednou z možností, jak si pomoci od přehřívání nemovitosti během horkých dní, je pořízení vhodné stínící techniky. Dobrou zprávou je, že tato metoda není nijak výrazně cenově náročná a ani nevyžaduje další nákladnou rekonstrukci. Na druhou stranu však nemůže pomoci proti přehřívání podkroví. Pro optimální izolaci před teplem vybírejte například předokenní rolety nebo žaluzie. Pomoci může i výsuvná pergola, se kterou si zároveň vytvoříte místo na příjemné venkovní posezení.

Střecha izolovaná proti únikům tepla i přehřívání

Druhou variantou, která je vhodná především pro efektivní izolaci střechy, je použití silnějšího stavebního materiálu. Obecně může pomoci klasické zaizolování střechy proti únikům tepla. S tím pomáhá například modelová řada Ytong Komfort, kdy jde o materiál přímo navržený pro získání efektivní izolace proti přehřívání. Jde tak o výhodné řešení pro všechna roční období.

Foto: Pixabay

 

Správně připravený projekt

Stejně jako u každé jiné rekonstrukce, tak i tady platí, že naprostým základem je dobře připravený stavební projekt. Ten by měl zahrnovat jednotlivé body, ale i vzájemné funkční propojení použitých materiálů. Především u starších staveb je nutné počítat s tím, že problém mohou dělat některé staré materiály, nebo fakt, že konečná rekonstrukce bude ještě o poznání větší, než jste nejdříve očekávali. Pokud si nejste jistí, nechte si klidně zpracovat více projektů, ať si můžete vybrat takový, který vám dává největší smysl z funkčního hlediska.

Zdroj: https://www.bydleni.cz/clanek/Trend-soucasneho-staveni-8211-ochrana-proti-prehrivani

Náhledové foto: Pixabay