Tipy k zařízení pracovny

Pracovna

Dnes si představíme pár užitečných tipů pro ty, kteří si zrovna zařizují nebo plánují zařizovat pracovnu. Jaké zařízení nebo třeba rozvržení zvolit? Pojďme na to a představme si tyto rady.

Stůl na práci

Určitě jeden z nejdůležitějších prvků každé pracovny – pracovní stůl. Pokud si nevíte rady, jakou velikost zvolit, vězte, že šířka i hloubka stolu by měla odpovídat vašim potřebám, které budou záviset od toho, k čemu stůl, respektive celou pracovnu, budete využívat. Stejně tak zohledněte velikost pokoje, kde se bude pracovna nacházet. Klasická výška pracovního stolupracovního stolu je nejčastěji 75 cm. Pokud však plánujete pracovat největší část stráveného času v pracovně na počítači, pak je dobré zvolit si jinou velikost, podle toho, jaká vám u sezení u počítače vyhovuje. Stejně tak je dobré zvolit židli s ergonomickými prvky pro dlouhé sezení u stolu.

Rozvržení pracovny

Dobré je také se zamyslet nad celkovým rozvržením pracovny. Jak bylo již zmíněno stůl je centrem této místnosti. Proto nejprve rozhodněte, kam postavíte jej, než budete přemýšlet nad dalšími věcmi. Dobré je mít v pracovně část, kde budete pracovat opravdu intenzivně. Do této části bude logicky patřit i právě pracovní stůl. Další oblasti pracovny, již mohou být polopracovní či dokonce odpočinkové. Například, budete-li v pracovně, ať již rekreačně či kvůli práci, hodně číst, udělejte si zde koutek se stolkem, křeslem a třeba lampou.

Pracovna

Foto: Pixabay

Knihovna

Plánujete-li do pracovny zakomponovat jako kus nábytku i knihovnu, pak určitě zvažte, zda k ní nepřidáte ještě další úložné prostory, jako jakési kartotéky či pořadače. Pokud totiž takový prvek ve své pracovně potřebujete, pak je výhodné jejich uložení spojit s postavením knihovny. Knihovnu pak lze uložit kdekoli. Ať to již bude spíše u pracovního stolu nebo ve samostatnějším postavení, třeba v „rekreační“ zóně pracovny.

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.