Rohová sedací souprava

Co potřebujete vědět při výběru dokonalé rohové sedací soupravy do obývacího pokoje

Uvažujete o pořízení nové sedací soupravy? Proč ne? Každý obývací pokoj si nějakou zaslouží. Ve velkých místnostech se tradičně setkáváme se standardními prostorovými sedacími soupravami. V menších pokojích se vyplatí volit spíše sedačky do tvaru písmene L nebo U. Jednak ušetříte tolik potřebný prostor a jednak získáte elegantní a funkční součást místnosti. Na trhu se těchto modelů sedaček nachází spousta. Jak vybrat tu správnou?

Tvar volte dle charakteru místnosti

Počítat byste měli s tím, že v menších pokojích jsou lepší spíše sedací soupravy do tvaru písmene L. Naopak v trochu větších interiérech si najdou místo sedačky do U. Jsou prostě o něco robustnější.

Tvrdost sedačky

Někdo má rád, když se přímo do sedačky po posazení dokonale zaboří. Mnozí lidé to ale příliš nemusejí. Raději si sednou na tvrdší povrch. Tělo tak bude v mnohem přirozenější pozici. Větší tvrdost bývá u bonell pružin, nicméně pro odpočinek vleže je lepší volit spíše vlnové pružiny, jež jsou měkčí.

 

Rohová sedací souprava

Rohová sedací souprava: Zdroj obrázku nabytek-bogart.cz

Rozkládací mechanismus

Rádi byste ubytovali návštěvu, která k vám přijde? Jasně, ale potřebujete pokoj s postelí navíc. Nebo ne? Mnohem jednodušší a levnější bude nákup sedací soupravy s rozkládacím mechanismem. Existují určitě i modely, který mají jen úložný prostor. U těch další lůžko nevytvoříte.

Čalounění a design sedací soupravy

Hodně důležitou roli hraje také potahová látka. Ideální je volit takovou, která je poměrně silná. Děti si z hlediska chování k sedačce servítky brát jistě nebudou, a to samé se týká domácích mazlíčků. Určitě se zaměřte na to, aby byla potahová látka snadno čistitelná. Výborná je například umělá kůže. Alternativ je ale mnohem více. Setkáte se u ní také s mnohem futurističtějším designem.

Při vytváření článku jsme se inspirovali obchodě s nábytkem Nabytek-Bogart.cz. Prohlédnout si sortiment této společnosti můžete na https://www.nabytek-bogart.cz/.

Rohová sedací souprava: Zdroj náhledového obrázku nabytek-bogart.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *