01_dvere

Skutečně stylové bydlení aneb jak vybírat dveře pro jednotlivé pokoje

Pokud chcete mít ze svého domu či bytu skutečně stylové místo k bydlení, budete muset věnovat pozornost každému detailu. Jedním z nich jsou i dveře. Lidé velmi často volí variantu jednotných dveří stejných pro celý interiér, bez ohledu na to, jaké místnosti spojují. Dveře mají ale ve skutečnosti velký praktický i estetický význam a jejich výběru je třeba věnovat dostatečnou pozornost. I když do jisté míry by si samozřejmě měly jednotlivé interiérové dveře stylově odpovídat, neznamená to, že musí být stejné. Jak tedy o výběru interiérových dveří přemýšlet?

Obývací pokoj

Obývací pokoj je srdcem každého bytu či domu, místem setkávání jednotlivých členů rodiny a společného trávení času. Jaké dveře by tedy měly vést do srdce bytu? Měly by jej především činit vzdušným tak, aby se v něm nikdo necítil stísněně. Mnoho jiných omezení pro ně ale neplatí. Mohou tak mít podobu klasických dveří stejně jako těch posuvných. Dveře vedoucí do obývacího pokoje by neměly být plné, mnohem více se hodí dveře alespoň částečně prosklené.

02_dvere

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ložnice a dětský pokoj

Ložnici a dětský pokoj spojuje potřeba poskytnout těm, kteří se v nich nacházejí, soukromí. V noci, kdy se v ostatních částech bytu či domu stále svítí, může světlo pronikat do dětského pokoje či do ložnice a rušit tak ty, kteří se již uložili ke spánku. Z tohoto pohledu je proto vhodné volit dveře neprůhledné.

Důležitá je v tomto případě i zvuková izolace, což prakticky vylučuje jakékoliv nestandardní řešení, např. v podobě posuvných dvěří. Z hlediska designu je pro dveře do ložnice dospělých na místě volit tradiční podobu, v případě dětského pokoje je možné popustit uzdu kreativitě a rozhodnout se např. pro barevné řešení.

Koupelna

Koupelna je specifická z toho důvodu, že na dveře, které do ní vedou, jsou kladeny větší nároky na odolnost kvůli zvýšené vlhkosti, jíž musí odolávat. Proto jsou v poslední době čím dál tím populárnější skleněné koupelnové dveře (samozřejmě z mléčného skla tak, aby nebylo vidět dovnitř), které podmínkám samozřejmě bez problémů odolají. Volit lze také laminát.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *