Tipy, jak opticky zvětšit váš byt

Byt

Pokud je vaše obydlí spíše menších rozměrů, pak určitě také často přemýšlíte, jak jej alespoň opticky zvětšit. My se dnes na způsoby, jak ošálit návštěvníkovy oči a zvětšit váš byt, podíváme.

Tip č. 1 – Využívejte barvy

První radou je používání světlých barev. Ty vždy opticky zvětší interiér. Světlé barvy více odrážejí světlo a na člověka, který se v místnosti nachází, působí volněji, více otevřeně a vzdušněji. Naopak tmavé barvy světlo spíše pohlcují, a tedy vytváří opticky menší interiér. Úplně nejvíce ze všech barev nejvíce opticky zvětšují prostory smetanová, pastelově modrá nebo zelená. Vždy však ve svých světlých odstínech.

Ložnice

Foto: Pixabay

Světlo

Druhá rada se týká přístupu denního světla do interiéru a také kvality a barvy umělého osvětlení. Přirozené světlo bude vždy interiér zvětšovat. Čím více jej tedy do místnosti přivedete, tím lépe. Prostor tedy logicky opticky zvětšíte velkými okny. Může se však také stát, že máte jen malá okna a nemáte ambice je měnit či prostě nemáte nejlepší výhled nebo jiné podmínky. Proto je důležitým faktorem také světlo umělé. Umělé světlo by mělo přivést do místnosti dostatek světla. Opticky ještě zvětšíte místnosti, pokud bude světlo spíše chladnější, bílé.

Vytvořte si centrální bod místnosti

Tento tip spočívá v tom, že každá místnost by měla mít takové místo, které ihned a na první pohled zaujme každého návštěvníka. Jde například o dominantní jídelní stůl v kuchyni nebo postel v ložnici. Tento bod by pak měl být dominantní a nábytek či jiné doplňky interiéru by pak měly odkazovat a svou polohou navazovat na centrální bod. Další dekorace v místnosti již nejsou potřeba a mělo by jich být co nejméně, aby nerušili návštěvníkovu pozornost. Rozmístění by tedy mělo být takové, že na dominantní prvek v místnost navazuje poloha ostatního nábytku. Toho by však společně s dalšími dekoracemi mělo být minimum. I takové rozmístění nábytku může opticky zvětšit prostor.

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.