Tipy a triky, jak ochránit dům během vaší nepřítomnosti

Dům

Chystáte se na dovolenou, lyžovat nebo na svátky za rodinou? Vyhněte se nepředvídatelným momentům, jako je krádež, vytopení sousedů, elektrický zkrat nebo jakékoli jiné poškození vašeho majetku. Ochraňte svou domácnost před nečekanými situacemi, které mohou nastat, když si užíváte příjemné chvíle s rodinou a přáteli.

Vyzkoušejte senzorová svítidla

Na trhu jsou různé možnosti, jak chránit domácnost pomocí moderních technologií. Senzorová svítidla se používají stále častěji. Spouštějí se pohybem a automaticky se pak vypínají. Pokud se zloděj plíží kolem vašeho domu a nečekaně ho oslní světlo, je velká pravděpodobnost, že se lekne a uteče.

Vyberte správné bezpečnostní zámky

Na výběr máte od levnějších bezpečnostních zámků s cylindrickou vložkou až po dražší možnosti, jako jsou biometrické systémy, které otevřete pomocí vašeho otisku prstu. Nemusíte koupit nejdražší zámek v nabídce, ale rozhodně nešetřete. Šetřit byste neměli ani, když vybíráte pojištění nemovitosti a domácnostivybíráte pojištění nemovitosti a domácnosti, protože i bezpečnostní zámky můžou selhat, je-li zloděj příliš odhodlán.

Dům

Foto: Pexels

Doporučujeme zámek vyměnit hned, jak se nastěhujete do nového bytu, ve kterém před vámi už někdo bydlel. To samé udělejte, když si všimnete, že se zámek zasekává nebo je rezavý.

Investujte do kamerového a bezpečnostního systému

V aktuální nabídce kamerových a bezpečnostních systémů určitě najdete takové, které budou vyhovovat vaší domácnosti. Zkontrolujete aktuální pohyb v okolí domu, rozsvítíte světla nebo si prohlédnete záznam z předchozího dne. Doporučujeme koupit systém, který můžete ovládat vzdáleně pomocí telefonu.

Zkontrolujte spotřebiče a přívody

Před odjezdem se přesvědčte, že jste uzavřeli hlavní přívod vody. Vytopení sousedů může být drahá záležitost. Proto vám jej doporučujeme vypnout, i když jedete jen na krátký víkendový pobyt.

Během zimních měsíců před odchodem z domu vypněte také radiátory, a to nejen kvůli platbám za topení. Zamezíte tak například potenciálnímu vzplanutí, kdybyste náhodou nechali utěrku či jiné věci na radiátoru. Během léta zas vypněte klimatizacivypněte klimatizaci. Následně zkontrolujte umístění zrcadel, především těch kosmetických, aby na jejich povrch nedopadaly sluneční paprsky a nezapříčinily požár.

Uzavřete také přívod plynu. Zkontrolujte všechny ostatní spotřebiče a vytáhněte je ze zásuvky. Pokud máte uvnitř světla s časovačem, nechte je zapojená. Díky tomu, že se párkrát za den zapne světlo, zloději se vašemu domu vyhnou.

Dejte klíče sousedům

Klíče v žádném případě nenechávejte položeny v okolí svého domu. Přestože si myslíte, že jste našli dobrou skrýš, klíče raději dejte sousedovi nebo známému. Může během vaší nepřítomnosti zkontrolovat, zda nedochází k únikům plynu, vody nebo výpadku elektřiny. Popřípadě vyvětrá a zalije vaše květiny.

Zdroje info: Autor, novinky.cz, uniqa.cz

Náhledové foto: Pexels

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.