Termosky a termohrnky – jak je vybírat

termoska

Není příliš překvapivé, že v zimě chceme mít neustále po ruce spíše nápoje teplé, v létě zase nápoje studené, které nás dobře osvěží. Na trhu lze naštěstí najít dostatek produktů, které zvládají řešit obě situace. Řeč je samozřejmě o termoskách či termohrncích. Jaký je ale mezi nimi rozdíl? A které parametry je charakterizují?

Termoska a termohrnek

Termoska je na cestách vždy nenahraditelný pomocník, neboť je schopná udržet nápoj dostatečně horký či naopak chladný i po několik hodin. Jejich příbuzní – tedy různé termonádoby nebo termohrnečky – jsou také aktivními pomocníky při cestování do práce, na služební cestu, nebo na výlety s dětmi. Přesto jsou mezi nimi rozdíly.

Obecně platí, že narozdíl od termosky je termohrnek menší a nemá tak dlouhodobé účinky udržení stálé teploty. Termoska má objem kolem jednoho litru a více, zatímco termohrnek bude spíše menší, vhodný tak na kávu či ranní čaj, které si s sebou můžete vzít třeba do vlaku. A pozor, termohrnek není většinou tak dobře utěsněný, takže není problém se z něj polít.

káva

Foto: Pixabay

Objem a další parametry

Výběr vhodné termosky nebo termohrnku bude záviset především na konkrétním využití. Rozhodující je především objem. Je na vás, zda potřebujete hrnek na nápoj, který ihned zužitkujete, nebo jej budete popíjet celé odpoledne na výletě. Současně záleží i na kvalitě uzávěru a těsnících schopnostech daného produktu. Zde platí, že šetřit na kvalitě se rozhodně nevyplatí.

Dalším důležitým parametrem je materiál, především u termosek. Nejkvalitnější materiál je titan, který je zárukou kvality pro udržení dlouhodobé stálé teploty vody. Nejenom, že je titan lehký, ale také je to výborný izolant. Předčí nádoby z plastu i nerezové oceli.

S výběrem hrnku pro malé dětí neváhejte vybrat termohrnek s kvalitním náustkem, který usnadní malému dítěti pití během cestování. Zamezí tak zbytečnému polití. Na dnešním trhu je navíc možnost širokého výběru různých barevných motivů, které budou vaše dítě bavit.

Zdroj informací: https://termosky.heureka.cz/poradna/jak-vybrat-termosku-ci-termohrnek/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.