Těmto chybám na toaletě se snažte vyhnout, jinak…

WC

Proč utrácet tisíce korun za instalatéra a za opravy, když si můžete jen dávat pozor na využívání toalety? V každém případě víme, že to není tak jednoduché, protože ne každý je mistrem v údržbě toalety. Prozkoumejte a zapamatujte si největší průšvihy, které pravděpodobně děláte.

Splachujete ubrousky, kapesníky nebo kapesníčky

Ano, to se skutečně týká těch, co je splachují. Tyto věci jsou silnější než latrínový papír a neměly by se splachovat. Při nedostatku toaletního papíru nebylo výjimečné, že údržbáři objevili nesplachovatelné věci, jako jsou ubrousky nebo ubrousky, které blokovaly potrubí. Ucpané potrubí způsobuje, že další zařízení vhání vodu zpět do domácnosti skrze armatury. Instalatér by měl zkontrolovat odtokové potrubí, aby zjistil, kde dochází k ucpání.

Z hlediska životního prostředí vede proplachování těchto věcí k rozvíjejícímu se problému fatbergu. Tyto hrubé koule jsou sbírkou oleje a ropných látek, které byly vylity do odtokového potrubí a ztuhly kolem spláchnutého nebiologického odpadu, jako jsou tampony, kondomykondomy a – největší součást fatbergu ze všech – dětské ubrousky. Jejich odstranění stojí města a obce miliony.

Splachujete olej nebo zbytky potravy

Když už mluvíme o splachování oleje, je to další nepřípustný problém, stejně jako splachování zbytků potravy. Řada lidí vypouští do toalety husté polévky, oleje a omáčky, které se však mohou shromažďovat a způsobovat problémy.

Olej
Foto: Pixabay

Několik věcí (například kávová sedlina a oleje) se změní v lepidlo a mohou způsobit problémy v kanálech, takže byste s těmito věcmi měli být mimořádně opatrní. Pokud nevíte, jak olej zlikvidovat, běžně se nechá vychladnout a nalít ho do staré plastové lahve, kterou lze vyhodit do popelnice.

Splachujete zubní nitě nebo vlasy

Stejně jako vlasy mohou ucpat umyvadlo a sprchu, mohou uvíznout i v toaletě. Zubní nit je silná a dokáže se účinně zachytit na nečistotách ve vašich kanálech. Co je však politováníhodnější, může fungovat jako síť na zachycení dalších věcí! Vlasy fungují srovnatelným způsobem – a zatímco jsou méně silné, je jich často více. Tato zdánlivě neškodná látka může způsobit velké ucpání. Když voda není schopna otevřeně proudit kanálky, může to vést ke všemu možnému, od drobných úniků až po úplné systémové selhání. Dávejte pozor na prosakování vody z kanalizace a sprchy a pravidelně odstraňujte nečistoty.

Přípravek Drano

Pokud se vaše toaleta ucpe, musíte být opatrní, jak ji vyčistit. Další chybou, kterou lidé dělají, je použití příliš velkého množství Drana. Drano je účinná chemikálie, která může žrát stěny kanálů a způsobit trhlinky, takže si dávejte pozor, kolik ho používáte, a neustále se řiďte údaji na lahvi. Pro jemné ucpání doporučujeme použít sodu a ocet. I když jsou to chemikálie, nejedná se o žíravé, případně nebezpečné druhy přípravků běžně používané k čištění kanalizací.

Přehlížíte zdánlivě drobné problémy

Ignorování stavu toalety navíc způsobí problémy. Například řada lidí ví, že jejich kanalizace teče několik týdnů, ale zcela to přehlíží, což může vést k větším problémům, protože se to zhoršuje. Pro začátek je tekoucí záchod zpravidla jednoduchá záležitost, stejně jako potřeba nové klapky nebo přenastavení řetězu uvnitř toalety. Ale v případě, že je dlouhodobě přehlížená, může skončit mnohem vážněji. Všímejte si tmavého kruhu kolem základny toalety, podivný zápach při splachování a stálého ucpávání.

Zdroje info: msn.com, surfertoday.com

Náhledové foto: Pixabay