Co obnáší snaha o účinné zakrytí skvrn na zdi

malování

Občas se stane, že se vám zeď tak trochu umouní. Nemusí být přitom černá zrovna od sazí u kamen. Zdrojů nečistot je v domácnosti mnohem více a často jsou mnohem nenápadnější. Chcete-li se ale pokusit těchto skvrn na zdech zbavit, zjistíte, že vám často nezbyde nic jiného než vymalovat. To ale neznamená, že skvrny nemusíte ze zdi nejprve vyčistit.

Zašlé skvrny jdou čistit hůře

Zažraná skvrna, která je na zdi už několik let, jde odstranit vždy hůře. Vždy se snažte o co nejrychlejší odstranění skvrny. Pokud jste přímo svědky znečištění zdí tekutinou, kapky, které stékají po zdi vysušte pomocí savého hadříku nejlépe ihned.

Stejně tak se špatně čistí i místa, která polijete kávou či červeným vínem. Vůbec nejhorší jsou potom mastně skvrny. Pokud zamažete stěnu například od tuku, pak se vám vyplatí zeď spíše znovu vymalovat. Někdy se ale stane, že ani jeden krycí nátěr nebude stačit. Mastná skvrna po prvním krytí občas znovu vyleze napovrch. Je proto třeba jí maximálně zmenšit ještě před natíráním.

malíř

Foto: Pixabay

Likvidace skvrn na zdi

Pokud je tedy místo opravdu silně znečištěné, vezměte si na pomoc houbičku. Tu namočte do kyblíku s vodní čistící lázní. Na mytí vám postačí běžný mycí prostředek na nádobí, který skvrnu dobře odmastí. Než budete stěnu opět natírat, nechte místo důkladně vyschnout.

Pokud vám běžný prostředek selže, vezměte si na pomoc jedlou sodu s vodou. Sodu a vodu nařeďte v poměru 2:3. Právě tato směs funguje dobře i na pomalovanou zeď od pastelek.

V případě, že ani tato směs nebude odstraňovat nečistoty tak, jak byste si představovali a spíše než by skvrny mizely, tak se rozmazávají, přidejte do roztoku ocet a sůl.

Zdroje informací: https://napady-navody.cz/jak-vycistit-spinavou-zed-vycistete-ji-dokonale-jen-pomoci-beznych-surovin/

https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-vycistit-skvrny-na-zdi-30000513.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.