detsky-pokoj-pro-skolaka-black-pirate_ALDO_nabytek

Tapety v dětském pokoji jako dominantní i harmonizující prvek

Tapety jsou ve výbavě dětských pokojů klasikou. Všechny děti mají rády své oblíbené postavičky vzory nebo barvy všude okolo sebe a dobře navržená tapeta může navíc jejich pokojíček opticky zvětšit nebo vyrovnat stavební nerovnosti na stěnách.

Tapety umí uklidnit i nabít energií

Nabídka tapet v našich obchodech je prakticky nekonečná a díky tomu si každý může vybrat zcela podle svého gusta. Pokud tapetujeme pokojíček pro nejmenší děti, měli bychom se držet nejlépe pastelových barev a jemných, nevtíravých vzorů. Malé děti intenzivně prozkoumávají svět všemi smysly a po uložení do postýlky potřebují mít pocit hřejivého a uklidňujícího bezpečí.

Výběr podle věku a povahy dítěte

Pro děti předškolního a mladšího školního věku se velmi dobře hodí dětské tapety s motivy jejich oblíbených hrdinů nebo postav. Ale nic by se nemělo přehánět. Pokud na podobné přání přistoupíte, vyberte jen jednu stěnu nebo její část, kam veselé tapety nalepíte. Výrazný pruh bude působit jako dominanta pokoje, ale zároveň nedojde k jeho zahlcení barvami a tvary. Ostatní stěny oblečte do neutrálních barev, které s výraznou tapetou ladí.

Hlavně se strefit do správného období

Dospívající členové domácnosti si už na infantilní obrázky moc nepotrpí. Mnohem více je potěší dětské tapety se vzory blízkými jejich zájmům. Ekologické nadšenkyni tak udělají radost tapety se siluetami květin nebo ptáčků, hudebního nadšence zase potěší rovné linky, do kterých si může sám namalovat noty nebo přímo tématicky vyvedené bordury. Harmonicky vytapetovaný pokoj může také působit doslova jako balzám na duši po náročném školním testu nebo vyčerpávající brigádě. Půjde tak o místo, do kterého se bude váš teenager opravdu rád vracet. A to za trochu té námahy stojí, nebo ne?

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *