Tablety do myčky lze využít i v pračce!

pracka-buben

Pračka je pomocníkem, který dnes nechybí prakticky v žádné domácnosti. Často jí přehlížíme a neuvědomuje si, jak moc šetří náš čas, naše síly a jak dokáže být ekonomická v šetření vody, které bychom při ručním praní spotřebovali mnohem více. Měli bychom e o pračku co nejlépe starat. Když to neděláme, v pračce se začne usazovat vodní kámen i zbytky pracích prostředků, které vytvoří na jejím povrchu vrstvu špíny. Nečištěný povrch zapáchá a prádlo po vyprání nemá svěží vůni. Pro pomoc si přitom často stačí dojít jen do kuchyně.

Tablety do myčky

Tablety do myčky na nádobí jsou skvělými pomocníky na odstranění různých nečistot, mastnoty a zbytků jídla. Stejně tak je ale lze využít i na čištění pračky. Zbaví totiž vaši pračku nečistot, mastnoty, zbytků pracího prostředku a usazené aviváže. Vyčistí přitom i místa, která jsou jinak špatně přístupná a tím pádem hůře udržitelná.

V záhybech kolem gumového těsnění a v malých prostorách na vzorku bubnu lze nečistoty jen těžko odstraňovat ručně. Nejen, že se jsou velmi špatně přístupná, při špatné manipulaci je ale můžete i poškodit. Vaše pračka bude díky takovému způsobu čištění stále čistá a vypadat jako nová. Jak na to?

tablety-mycka

Foto: Pixabay

Jak použít tablety v pračce?

Způsob čištění pračky za pomoci tablet do myčky je snadný. Postačí do bubnu od pračky vložit dvě tablety určené na mytí nádobí a navolit na pračce program s teplotou minimálně 60 stupňů.

Pračku se dvěma tabletami zapneme bez prádla a necháme projet program až do konce. Po skončení programu a vytažení pračky ze zásuvky postačí pračku otřít vlhkým hadrem i v místech kam plníte prací prostředek.

Pravidelnou údržbou předejdeme problémům, udržíme správný chod pračky a zároveň tím prodloužíme její životnost. Pravidelné odstraňování usazenin je prevencí i před vznikem choroboplodných zárodků, které nám mohou způsobit třeba kožní problémy.

Zdroj informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/tablety-do-mycky-nemyji-jen-nadobi-skvele-vycisti-i-pracku-20210915.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.