Co pomůže na nepříjemný zápach linoucí se z odpadu

Dřez

Už jste se někdy naklonili nad dřez a do nosu vás udeřil nepříjemný zápach? Asi každý z nás má takovou „nevoňavou“ zkušenost. Nevábný odér linoucí se z odpadu není nic, čemu bychom se chtěli dobrovolně vystavovat. Jak se ho zbavit?

Prevence je základ

Nejúčinnější pomocí je prevence. Pořízení sítka vyjde opravdu na pár korun a přitom dokáže předejít nepříjemným problémům. Sítko do odpadu zachytí drobky, zbytky jídla, v koupelně zase vlasy nebo chlupy. Je to levný, avšak velmi účinný pomocník.

Horká voda jednou týdně

Jako prevenci lze považovat i propláchnutí odpadu jednou týdně alespoň třemi litry vroucí vody. Jednoduchý trik vás pomůže zbavit odpad tuku a mastnoty, které se snadno zachytí v odtoku, v koupelně zase pomůže proti zbytkům mýdla či šamponu.

Foto: Pixabay

Gumový zvon stále funguje

Pamatujete si na dětství, kdy snad v každé domácnosti stál vedle vany nebo toalety klasický gumový zvon? Téhle vychytávce zdaleka neodzvonilo. Jde o velmi šikovný vynález, který slibuje rychlou a efektivní pomoc pro jakoukoli výlevku. Díky pumpování vznikne tlak, díky kterému se nečistoty uvolní – minimálně ty, které brání v pořádném odtoku a které mohou způsobovat zápach.

Jedlá soda pomůže

Objeví-li se nepříjemný zápach linoucí se ze dřezu, ne všichni se chtějí spoléhat na chemii. Možná se i vy snažíte použití chemie v domácnosti vyvarovat. Kdo nechce sáhnout po chemických přípravcích, ten se může spolehnout na přírodní pomoc. A pomocníka přitom máte na dosah ruky – jedlou sodu má totiž doma asi každá hospodyňka.

Vezměte větší sáček jedlé sody, přidejte 200 ml octa a nechte chvíli působit. Poté do odpadu nalijte alespoň litr vroucí vody. Proces můžete zopakovat několikrát.

Hrubá sůl dokáže divy

K výše zmíněné dvojce můžete pro ještě větší efekt přidat také hrubou sůl. Ta pomůže k extra tření nečistot. Nejdříve tedy do odpadu nasypte půl hrníčku hrubé soli. Poté přidejte půl hrníčku jedlé sody a na závěr hrníček octa. Nakonec přilijte horkou vodu.

 

Zdroje info: https://www.bydlimekvalitne.cz/kdyz-odpad-smrdi-pomuze-par-lzicek-soli-nebo-jedla-soda
https://hobby.instory.cz/3513-jak-se-zbavit-neprijemneho-zapachu-z-kuchynskeho-odpadu.html

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.