Koupete v koupelně často svého pejska? Upravte si ji podle toho

Stejně jako vy, i váš domácí mazlíček musí dodržovat hygienu. Zvláště v nevlídném, sychravém počasí si pejsek mnohdy zamaže tlapky. Často je umazaný natolik, že musí i s tlapkami pod sprchu, abyste stopy po společné procházce neměly otištěny na koberci. Jak si koupelnu přizpůsobit tak, aby se vám hygiena domácího mazlíčka prováděla co nejsnadněji?

Sprcha pro psa

Koupelnu je potřeba uzpůsobit především podle velikosti psa. Délka sprchové hadice, která je napojena na sprchovou hlavici, by měla být dostatečně dlouhá, aby při sprchování vždy dosáhla na vašeho pejska. U menších plemen postačí koupit vaničku, ať již přímo ve zverimexu, anebo si můžete pro pejska pořídit dětskou vaničku.

Pes musí mít dostatečnou jistotu, že se nebude ve vaně smýkat, a přitom jí nepoškrábe. Pořiďte mu proto protiskluzovou podložku do vany. Hlavice, u které lze nastavit teplotu vody, je velmi dobrou volbou, neboť poskytuje psovi komfort i bezpečí před opařením horkou vodou.

Foto: Pixabay

Další výbava do koupelny využívané pro mytí pejska

Až z pejska po koupání okape voda, osušte ho pomocí ručníků. Ručníky by samozřejmě měly být vyhrazeny jen pro mazlíčka. K výbavě psa po koupeli patří i osuška s otvorem přes hlavu. Nechte pejska po koupání ještě chvíli stát ve vaně s přehozenou osuškou.

V koupelně by měl mít pejsek svoji skříňku, ve které pro něj budete mít vše potřebné. Věci pro vašeho psa ke koupání tak budou vždy při ruce. Skříňka by měla obsahovat zásobu ručníků, šamponů, tekutých mýdel, hřeben na rozčesání chlupů, popřípadě fén, pokud máte mazlíčka, který je hodně chlupatý a chcete ho usušit rychleji a snadněji.

Zdroj informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/koupelna-pro-domaci-mazlicky.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.