Svatební noviny – tipy na to, jak je snadno, rychle a vtipně vytvořit

Chcete svým hostům zprostředkovat opravdu jedinečné vzpomínky? Pak vsaďte na svatební noviny. Pokud je sestavíte správně, předají jim vše důležité, navíc nabídnou i nějaké bonusy a na závěr hosty i pobaví.

Jde o předmět, který ještě tolik svateb nedoprovází, takže bude mít u vašich hostů zaručeně úspěch. Musíte je ovšem sestavit správně, jinak se stanou jen nudným doprovodem jinak velmi příjemné akce. A co tedy při jejich tvorbě nezanedbat?

Svatební noviny šablona

Bodů, kterým se může tento sváteční plátek věnovat, je hned několik. Měly by hosty zabavit v době, kdy zábava vázne nebo se ženich s nevěstou odeberou na fotografování. Předem zapomeňte na různé křížovky, osmisměrky či sudoku. To svatebčané neocení. A co by tedy mělo uvnitř být?

Foto: Pixabay

Svatební noviny vzor

Vaše noviny mohou opravdu co do rozměrů vypadat jako denní tisk, ovšem vsadit lze i na populární „časopisové formáty“. Dobře zvažte, kolik místa u stolu máte a kdo si bude noviny prohlížet (např. pro osoby se zhoršenou motorikou se velké formáty nehodí). Aby vše vypadalo efektně, měly by mít alespoň šest stran. Připravte si výtisk pro každého hosta + cca 10 novin navíc. To pro případ, že se zničí, dostaví se nečekaní návštěvníci apod.

Svatební noviny obsah

  • Především seznamte hosty s příběhem snoubenců i jejich rodin. Pomůže to prolomit panující ledy. Soustřeďte se na vtipné momenty ze života.
  • Přidat lze i životní příběhy svědků.
  • Popište svatební menu.
  • Zhruba uprostřed umístěte některé důležité informace. Připomeňte, jak je to s ubytováním, večerní zábavou, hlídáním dětí apod. Vyhnete se tak opakovaným dotazům.
  • Vložit do nich můžete i fotografie a poskytnout tak hostům hezkou vzpomínku.
  • Nezapomeňte poděkovat i rodičům a dalším hostům, kteří na váš velký den přišli.
  • A v neposlední řadě se zaměřte i na vtipnou tečku na závěr.

Svatební noviny vtipy

A jak by ona tečka měla vypadat? Najděte si anekdoty, jež vás nějakým způsobem charakterizují, nebo si ze sebe jednoduše udělejte legraci. Mezi oblíbené vtipy patří například tyto:

Jak přinutit manžela, aby si opravdu zapamatoval datum výročí vaší svatby?
Jednoduše. Vdejte se na jeho narozeniny!

Ptá se novomanželka svého chotě: „Jak se, prosím tě, píše slovo fiasko?” „Proč tě to zajímá?” „Ale píšu dopis mamince o tom, jaká byla svatební noc!”

Tak co, Honzo? Už jsi se konečně oženil, nebo si pořád vaříš sám?“

Oboje kamaráde, oboje.“

Drahý, až se vezmeme, budeme mít tři děti.”

Jak to můžeš vědět tak přesně?”

To víš, mám je teď u maminky.”

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.mgmagazine.cz/tipy-rady/napady-pro-vase-svatebni-noviny.html

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.