Praktický návod na drobné změny pro více ekologickou domácnost

Každý krok správným směrem se počítá, což rozhodně platí i pro ochranu životního prostředí. Nemusíte hned provést obrovské změny a proměnit běžnou domácnost v místo, kde bude nulový odpad a podobně. Počítají se totiž i drobnější změny, které může udělat každý a víceméně kdykoliv. S radami, co všechno můžete upravit pro více ekologickou domácnost vám pomůže i tento článek.

Začněte po malých částech, ale hlavně začněte

Když se rozhodnete pro více ekologickou domácnost, je jasné, že v tom hned nebudete dokonalí. Každý kousek se však počítá, ale aby to mohlo fungovat, tak je potřeba hlavně začít. V praxi se může jednat například o více důkladné třídění odpadu, instalaci úsporných žárovek, nebo kohoutků s perlátorem. Když navíc úplně vynecháte klasické plastové lahve a budete upřednostňovat vodu z kohoutku, udělá to ve výsledku značný efekt.

Pozor na předražené pomůcky pro ekologickou domácnost

Pokud se vrhnete do víru zlepšování ekologické náročnosti domácnosti, můžete velmi jednoduše podlehnout reklamním kampaním. Pro ekologickou domácnost rozhodně nemusíte kupovat nové drahé dózy a další výrobky, které svou vyšší cenu obhajují nálepkou, že jsou ekologické. Obecně je možné ekologickou drogerii a čisticí prostředky koupit za podobné ceny jako klasické přípravky. Snaha o snížení ekologické zátěže domácnosti totiž nemusí nijak výrazně zatížit vaši peněženku.

Foto: Pixabay

Etické nákupy oblečení

Jednou z oblastí, kde můžete snížit tlak na životní prostředí, je nákup módy. Levné kousky, které si vezmete třeba jenom jednou na sebe jsou velkou ekologickou stopou. Raději se zaměřte na méně oblečení, které bude dostatečně kvalitní. V rámci výroby je důležité zaměřit se na použité materiály i celé zpracování, kdy je lepší zvolit více kvalitní oděv ušitý někde poblíž. V rámci takového řešení je nejdříve dobré protřídit šatník a ujasnit si, jaké kousky vlastně potřebujete. Vybírejte takové značky oblečení, u kterých víte, že se snaží o co nejvíce ekologický přístup a podpořte je nákupem takových kousků, které opakovaně unosíte.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/a32712051/sustainable-living-guide/

Náhledové foto: Pixabay