Suchomilné rostliny na zahradu, které nepotřebují zalévat

Chcete mít krásně kvetoucí zahradu plnou zajímavých rostlin, ale nebaví vás v létě pravidelné zalévání? Žádný problém, protože stačí přizpůsobit výběr vhodných druhů, které budou prospívat i bez nutnosti zalévání. Jde o suchomilné druhy rostlin, které jsou na takové podmínky zvyklé, ale přesto mají krásný dekorativní vzhled a dokážou bez problémů kvést.

Rozmarýn

Jednou z rostlin, které rozhodně nevadí nějaké to sucho a málo zálivky, je rozmarýn. Ten oceníte nejenom díky nenáročnému pěstování, ale také v kuchyni, kdy jde o bylinku, která se skvěle hodí hlavně k masovým pokrmům. Kromě toho pomáhá rozmarýn odpuzovat nežádoucí škůdce. V období květu potěší drobnými modrofialovými kvítky, které jsou ceněnou potravou pro včely, čmeláky nebo motýly.

Kokarda

Pro přidání více barev do výsadby, nezapomeňte na kokardu. Už podle názvu je jasné, že kvetení je okrasné a barevné. Do tohoto rodu patří hned několik různých druhů, které mohou obsahovat mnoho zajímavých kultivarů, které se liší barvou květů. Typické jsou červeno žluté terčové květy, které kvetou víceméně po celé léto. Nejvíce jim vyhovuje dostatek slunce a nemají problém ani s občasným suchem.

Kohoutek věncový nebo chalcedonský

Další zajímavé a dlouze kvetoucí rostliny, které vás na zahradě jistě potěší, jsou různé druhy kohoutků. U kohoutku věncového očekávejte menší bílé až růžové kvítky. Kohoutek chalcedonský je typický svými jasně červenými květy. Oba druhy spolehlivě nalákají opylovače v podobě motýlů. Ocení propustnou půdu a dostatek slunce.

Foto: Pixabay

Echinacea

Dobrou zprávou pro všechny milovníky této krásné a zároveň neuvěřitelně prospěšné rostliny s mnoha zajímavými vlastnostmi je fakt, že jí nevadí větší sucho. Naopak má ráda světlá slunná stanoviště s lehčí propustnou půdou, kde si dokáže poradit i s letním suchem. Kvete nádhernými růžovými květy, které jsou neodolatelné hlavně pro motýly. Kromě růžové si můžete pořídit také další kultivary s oranžovým či bílým květem.

Zdroj: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/10-rostlin-ktere-budou-na-zahrade-krasne-i-kdyz-bude-sucho-a-dojde-voda a https://living.iprima.cz/zahrada/sucho-zahrada-suchomilne-rostliny-malo-vody

Náhledové foto: Pixabay