Rozprašovače vodní mlhy jsou v létě k nezaplacení

sprinkler

Zahrada je pro horké letní dny velmi příjemné místo. Ani ona ale sama o sobě nezajistí, že vám nebude horko, občas je tomu právě naopak, když na ní chybí stín. I zahradu lze ale naštěstí vylepšit a instalovat na ní zařízení, která dokážou všechny přítomné příjemně osvěžit a jako bonus jim přinést i další výhody. Pobyt na zahradě je potom ještě mnohem příjemnější.

S vodní mlhou proti horku

Oblaky vodní mlhy jsou logicky ideální volbou především do parních letních dní na vaši zahradu. Nejen, že sníží ve svém bezprostředním okolí teplotu, také udrží vaše prostředí vlhké. Díky jednotlivým drobným kapkám se navíc nebude v blízkosti rozprašovače vodní mlhy ani usazovat prach. Lépe se tak bude dýchat nejen alergikům.

Voda, která se dostává z trysek pod tlakem osvěží okamžitě. Jednoduchá mlžítka vás navíc nemusí stát jmění, je dokonce možné vyrobit si je svépomocí z hadice, byť většina lidí bude asi volit připravené komerční řešení. Mlžítka se stanou i dobrým zavlažovacím systémem pro období léta. Nejen, že při tak malém proudu šetří vodu, ale můžete je použít prakticky po celé ploše vaší zahrady, pokud zvolíte ten správný design a typ vyvíječe vodní mlhy.

slunce

Foto: Pixabay

Parametry mlžítek

Vychytaná chytrá mlžítka s čerpadlem sníží teplotu vzduchu ve svém okolí i o deset stupňů, navíc i tlak vody vháněné do trysek, která se následně přemění ve vodní mlhu, dobře rozhání některé pachy jako je například kouř z cigaret, grilu, nebo ohně.

Vyvíječe mlhy mohou mít mnoho podob a významů užitečných pro pohodlí na vašich letních zahradách. Tato venkovní klimatizace je v současné době velmi oblíbeným systémem, který využívají především ti, kteří tráví na zahradách spousta času.

Zdroje informací: https://www.chatar-chalupar.cz/osvezte-se-vodni-mlhou/

https://www.chytre-bydleni.cz/exterier/vodni-mlha-zajisti-prijemne-osvezeni-v-horkych-dnech

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.