obložení kamna

Stylové obložení stěn

Všude v domácnosti pochopitelně nemohou být stěny pouze vymalovány. Místo za krbovými kamny, anebo koupelna či součásti kuchyně musí být obloženy. Důvodů bychom našli hned několik. Tím hlavním je ale to, aby nedošlo k ušpinění stěn. Při klasickém zamalování by zašpinění stěny muselo být řešeno následným novým zamalováním. U obkladů je situace poněkud odlišná, jelikož je stačí pouze otřít, anebo je v určitých případech nechat i tak. Jaké jsou tedy možnosti obložení stěn?

Klasické obložení stěn dlažbou

Jestliže chcete řešit obložení stěn v kuchyni, pak je ideální především dlažba. Ta je pohodově omývatelná a vypadá také náramně. Dnes se často prosazují i skleněné obklady, nicméně ty se mnohdy zapatlají pouhým dotykem. V kuchyňském interiéru obložení stěn můžete volit v jakékoli designové podobě. Určitě není špatné i nějaké extravagantnější obložení. To mlže třeba kontrastovat se zdánlivě usedlým vzhledem kuchyně. Jinak jsou dlaždice typické pro obkládání koupelny.

Kamenné obložení

Jak klasický přírodní kámen, tak i umělý kámen mohou vypadat v interiéru naprosto výjimečně. Určitě není od věci dát obkladový kámen za krbová kamna anebo ke krbu. Obložení krbu tímto způsobem vypadá perfektně a nezvolíte-li ryze světlý odstín, pak máte vyhráno. Obložení totiž nebude nutné nijak zvláště udržovat. Za krbem je obložení doslova nutností, protože možnost zašpinění této části je maximální.

Dřevěné obložení

Hezký interiér může být okořeněn i stylovým obložením ve dřevě. Takové obložení schodů nějakým hezkým dřevem rozhodně nevypadá nijak usedle. To samé platí i o stěnách. Ideální je ale mít i dřevěné stropy a jiné součásti interiéru. Dřevěné obložení lze dnes řešit v různých barvách, a to podle namoření. Asi nejčastěji se využívá hodně tmavé obložení, které svým vzhledem spíše připomíná cizokrajné dřeviny.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *