Jak vybrat vnitřní parapety

Interiérové parapety jsou bezesporu nedílnou součástí každého bydlení. I proto bychom měli vybrat takové, které nám budou plně vyhovovat. Vnitřní parapety budou v interiéru celý váš život, a tak je vhodné dbát nejen na jejich designové provedení, ale také na funkčnost parapetů. Podle kterých kritérií je tedy vhodné parapety vybírat?

Kritéria výběru vnitřních parapetů

–                     materiál, z něhož je parapet vyroben
–                     vnitřní parapet musí být pevný
–                     pozor na oděrky vzniklé při výrobě
–                     parapet nesmí být nijak poškozen při manipulaci s ním
–                     design parapetu musí odpovídat charakteru místnosti
–                     parapet musí být funkčně zasazený

Osazení parapetu nechte na profesionálovi

Interiérové parapety nejsou v každém případě součástí domnu, kterou byste si nemohli vyřešit svépomocí. Když parapet ale nainstaluje profesionál, měli byste mít jistotu spolehlivé práce. Mnohé společnosti prodávající okna jsou schopny nabídnout montáž parapetů zdarma. Tyto akce jsou vynikající a vy nebudete mít s parapety žádné starosti. Často jsou takto nabízeny na osazení i vnější parapety. V každém případě se na vnitřní parapety vrhněte až potom, co máte vymalováno a vnitřní úpravy jsou již u konce. Okenní parapety by jinak mohly být ještě poničeny, což si samozřejmě nikdo nepřeje! Při montáži nesmíte zapomenout na plastové krytky, které chrání parapet před poškozením a zakrývají jeho ostré hrany.

Jaký materiál vybírat?

Asi nejvíce oblíbené jsou zcela logicky plastové parapety. Právě plastové vnitřní parapety vydrží velmi dlouhou dobu a lze se na ně spoléhat i z pevnostního hlediska. Manipulace s těmito parapety je ideální, jelikož jsou velmi lehké. Krásné jsou ale také i vnitřní parapety ze dřeva. Cenově jsou sice někde jinde, nicméně designově také.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.