Stolní lampa na pracovní stůl

Výběr stolní lampy je hodně důležitý, a to prakticky v jakémkoli pokoji. V případě, že máte kvalitní stolní lampu, můžete se spolehnout na to, že vždy při práci uvidíte komfortně, a navíc budete mít v pokoji zajímavou dekoraci. Současné možnosti nákupu stolních lamp jsou opravdu různorodé. Podívejme se tedy na základní aspekty výběru stolních lamp. Pokud vyberete tu správnou, jednak si ušetříte vlastní zrak a jednak budete mít v interiéru vkusný solitér.

Uchycení stolní lampy

Velmi důležité je především uchycení stolní lampy. To by mělo být opravdu kvalitní, aby lampa nijak ze stolu neklouzala a nepadala. Doby, kdy se takovéto stolní lampy uchycovaly přímo do desky stolu, jsou již dávno pryč. Pokud tak totiž učiníte, okradete se o značné množství užitkového prostoru, který se vám bude logicky hodit. Rozhodně tak stojí zato uchytit lampu třeba ve zdi za stolem anebo z boční strany samotného stolu. Tato skutečnost platí jak pro klasický psací stůl, tak i pro rohový stůl na pc.

Žárovka do stolní lampy

Z hlediska celkové intenzity světla je velmi důležitá volba kvalitní žárovky. Ta dnes může být v několika různých provedeních. Základní možnost představují především klasické žárovky. Vybírat si ale klidně můžete i žárovky úsporné. Jestliže chcete ušetřit co největší množství peněz, pak stojí za to využít služeb LED žárovek. Ty byste měli vybírat především v teplé bílé barvě anebo v barvě žluté. Studená bílá je silně nepřirozená a nemusel by být na oči úplně optimální.

Polohovatelnost stolní lampy

Velmi důležitá je i polohovatelnost stolní lampy. Světlo by mělo jít přímo na prostor, kde je to zapotřebí. Zejména při psaní a při čtení by mělo světlo směřovat na pracovní plochu takovým způsobem, aby byla co nejvíce osvětlená. U všech typů světel je toto pravidlo zapotřebí dodržet.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *