hypoteční kalkulačka

Jak financovat bydlení

Pokud je jeden úvěrový produkt, který je aktuálně hojně doporučovaný, je to zcela logicky hypotéka. Právě ta navíc bývá jedinou možností, jak můžeme financovat naše bydlení. Dnes už máme široké možnosti výběru, a tak není nic snadnějšího, než si jednotlivé nabídky důkladně projít. Velkým krokem kupředu je i to, že můžeme hypotéku na bydlení získat online. I to je samozřejmě jedno velké plus, které může během první fáze ušetřit mnoho času, ale také peněz. Pojďme se však podívat na to, co by mělo při výběru rozhodovat. Hlavně se jedná o tyto faktory:

  • Výše konkrétního úroku
  • Délka fixace hypotéky
  • Poskytnutá částka s ohledem na cenu nemovitosti
  • Podmínky získání
  • Výše poplatků spojených s poskytnutím či vedením účtu

Vše si porovnejte

Toto je několik základních parametrů, které by měli hrát roli při každém výběru. Podle nich postupně vybírejte tu pravou banku, která vám je schopna tento produkt nabídnout. Dnes už není problém srovnat hypotéky na bydlení online, tedy z pohodlí vašich domovů. Díky tomu si můžete za pár desítek minut udělat kompletní přehled o možnostech. A chcete-li mít v ruce opravdu přesná čísla, není nic jednoduššího než se zaměřit na kalkulačky jednotlivých poskytovatelů. Ty vám tak přesně řeknou, kdy budete platit, kolik budete a platit a také do jakého termínu.

Hypotéky se není třeba bát

Na závěr je určitě dobré říci, že tohoto financování se není třeba bát. Ačkoliv stát se v našem pracovním nebo osobním životě může cokoliv, nemusí to znamenat, že o vše přijdeme. Prodej bytu s hypotékou dnes není nic neobvyklého, a to ať už ji převedeme na nového majitele, nebo celý proces provedeme tak, že nový majitel ze své vlastní zaplatí tu naši. Plus samozřejmě ono odstupné, tedy částku, kterou jsme již zaplatili my sami. Tak přijdeme o skutečné minimum finančních prostředků, díky čemuž lze hypoteční úvěr doporučit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

One Ping

  1. Pingback: Stavba domu svépomocí rozpočet vyžaduje v několika fázích | Náš dům

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *