Jak se připravit na stěhování?

Když se chcete vyhnout stresu a mít situaci pod kontrolou, měli byste začít s přípravami na stěhování s několikatýdenním předstihem. Nic si nevyžaduje v domácnosti tolik příprav jako stěhování bytu. Obzvlášť v případě, kdy stojíte před výzvou přemístit po patnácti letech života pětičlennou rodinu z jednoho města do jiného. Když se Vám podaří rozloučit se s věcmi, které už nepotřebujete, balení a vybalování Vám zaberou méně času.

Začněte velkou inventurou

Vyhraďte si čas na to, abyste důsledně prošli všechny úložné prostory v místnostech a odložili bokem všechno, na co jste v posledních letech nesáhli a s největší pravděpodobností už ani nesáhnete.

Rozhodování je jednodušší, když se na vyklízení bytu podílí všichni členové domácnosti. Věci, které jsou určeny k vyklizení, zkuste nabídnout v inzerci, nebo charitě pokud je Vám líto je vyhodit. Při vyklízení nevynechejte ani sklep a garáž. Vyhodnoťte stav nábytku a zbavte se nepotřebných kusů.

Spotřebujte zásoby

Když už se blíží čas stěhování, potlačte nákupní pokušení. Místo udržování plné ledničky se pusťte do zavařenin a na konci můžete ze zbylých zásob třeba uspořádat rozlučkový večírek. Nejenže Vám v rodinné kase zbude víc peněz, ale ještě si ušetříte námahu s vybalováním po stěhování.

 wbh-removals-flat-moves-man-van

 Do čeho balit

Krabice, pytle, fólie – bez nich by bylo stěhování nemožné. Porozhlédněte se ve svém okolí, kontaktujte skladníky v supermarketech a obchodníky se zeleninou. Nejvhodnější krabice jsou ty, které jsou širší než vyšší a mají otvory pro pohodlné přenášení. Podívejte se na krabici od banánů a máte před sebou prototyp dokonalé krabice na stěhování. Čím jednotnější rozměr krabic budete mít, tím snáze je potom můžete skládat na sebe.

Igelitové pytle na stavební odpad po bouracích pracích jsou pevné a výborně poslouží při balení oblečení a obuvi. Ochrání je před znečištěním a můžeme jimi vyplnit každý volný prostor. Na zimní oblečení jsou však vhodnější vakuové obaly, které Vám ušetří místo.

Smršťující se folie zabrání otevírání dveří při vyklízení nábytku a ochrání pohovku a sedačky před poškozením při manipulaci. Při balení neforemných předmětů pak pomůže k jejich vytvarování. Při balení si nezapomeňte vše popsat nebo jinak označit. Opět si tím ušetříte čas při vybalování.

Pokud si na stěhování bytu najmete profesionální firmu, některé starosti Vám pak mohou odpadnout

                Náš proškolený tým zvládne bez problémů přestěhovat i těžké a křehké předměty. Abychom zákazníkům stěhování co nejvíce usnadnili, zdarma jim nabízíme zapůjčení obalového materiálu. Vlastníme také halu, ve které si mohou zákazníci své věci dočasně uskladnit. Pojištění stěhovaných věcí je pak samozřejmostí.                                                              Eva Sittová – Stěhování Radost, Praha

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *