Kvalitní hmoždíř v kuchyni nesmí chybět

Mít v kuchyni kvalitní hmoždíř představovalo v minulosti jakousi samozřejmost. Není se čemu divit, jelikož hospodyňky potřebovaly efektivně nadrtit čerstvé koření a přísady. Následně přišla doba, kdy již bylo dostatečné množství již připraveného koření. Dnes se ovšem vrací opětovné využívání co největšího množství ryze přírodních produktů včetně právě bylinek a koření, která je zapotřební nadrtit. Jaký hmoždíř tedy za tímto účelem pořídit?

Mosazný hmoždíř

Asi největší klasiku představují především standardní mosazné hmoždíře. Ty se využívají především tehdy, když je zapotřebí drtit skutečně pevné částice. U mosazného hmoždíře si totiž můžete být jisti tím, že vydrží velmi dlouhou dobu a nijak nebude poničen. Rozhodně stojí zato vybrat si jej i s příslušenstvím a také v nějakém stylovém provedení. Moc hezky vypadají třeba různé vyrývané ornamenty anebo pravidelné rýhy.

Stylový kamenný hmoždíř

Jestliže vyznáváte spíše rustikální charakter konkrétní kuchyně, pak se vám bude stoprocentně hodit stylový kamenný hmoždíř. Ten se vyznačuje zejména tím, že moc hezky vypadá. Určitě není od věci pořídit si jej třeba v ryze světlém anebo tmavém provedení. Kamenné hmoždíře se dají sehnat v celé řadě variací, takže můžete mít přesně takový, který vám bude designově vyhovovat. Je třeba být ale opatrný při práci s ním, jelikož může dojít k uštípnutí kousku.

Ostatní možnosti hmoždíře

Pořídit si můžete klidně i třeba takové žulové hmoždíře. Ty vypadají moc hezky a pevnostně jsou také značně disponované. Výborný je také mramorový hmoždíř. Zejména k mramorovému obkladu za linkou padne naprosto perfektně. Sehnat se pochopitelně dá v mnohých barevných variantách. Optimální je také nakupovat značkový výrobek. Takový hmoždíř Tescoma se určitě kvalitativně vyplatí.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *