štípaný kámen

Štípaný kámen a jeho využití

Kvalitní přírodní kámen se řadí mezi ryze přirozené materiály, které jsou schopny působit skvěle jak v interiéru, tak i v exteriéru. Štípaný kámen svým vzhledem hned na první pohled dokáže bez větších potíží upoutat pozornost a působit efektivně fakticky na jakémkoli místě. Když bychom se měli soustředit na využití štípaného kamene, pak bude nutné jmenovat hned několik základních možností, které nám kámen jako takový dává. O tom, že je jeho využití skutečně multifunkční, se ihned přesvědčíme, a to vcelku jednoznačně.

Štípaný kámen v interiéru

V interiéru je štípaný kámen využíván především na obklady. Takto přirozeně vypadající obklady jsou vkusné a zapadnou do každého interiéru. Nejčastěji se používají obklady ze štípaného kamene na stěny za krbovými kamny anebo okolo krbu jako takového. Štípaný kámen je schopný efektivně absorbovat prach, takže se lze spolehnout na to, že bude vypadat moc hezky i v případě, že se na něj bude prášit. Není problém jej při vysokém stupni zaprášení klidně i vysát.

Kamenné dlažby

Moc hezky vypadá mimo jiné i kamenná dlažba. Tu je možné použít jak v interiéru, tak i v exteriéru. Ve vnitřních místnostech ovšem tato dlažba není příliš ideální, jelikož se pod ni nedá dát podlahové vytápění a je značně studená a neopracovaná. Pokud si ale kámen dáte do zimní zahrady, kde chodíte v klasické venkovní obuvi, pak může vypadat vkusně a stylově. Ideální je štípaný kámen venku na chodnících anebo přímo ve venkovním posezení.

Kamenné lícové zdivo jako moderní volba

Výborné je zejména kamenné lícové zdivo. To dokáže vytvořit vynikající dojem u každého rodinného domku. Při řešení fasády konkrétního domu se dají zvolit přímo pásky štípaného kamene, které jsou lepeny na vnější část zdí konkrétního domu. Štípaný blok vypadá perfektně ale i na samotném plotu anebo jiných součástech exteriéru.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Karolína Odpovědět

    Kámen má v interiéru své místo. Já jsem věděla ještě před tím, než jsme začali stavět, že chci mít v domě kamenný obklad, aby nebyly všechny stěny stejné. Přírodní kámen obklady máme v koupelně. Vybrali jsme si tmavě zelený kámen z kamenyprirodni.cz/OBKLADOVE-KAMENY-c1_0_1.htm , který vypadá skvěle v kombinaci s bílým nábytkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *