Stěhujete piano? Pak nezapomeňte na tato pravidla

piano

Piano, které zabírá velkou prostoru vašeho bytu, patří současně i mezi nejtěžší prvky vaší domácnosti. Stěhovat piano tak zvládnou jen opravdoví profíci. Většina lidí si sama na stěhování piana netroufne. Piano odradí nejen svojí velikostí, ale i výraznou váhou. Na co si dát pozor, pokud to hodláte zvládnout svépomocí?

Pozor na místo i pojištění

Než se stěhováním začnete, ujistěte se, že se vaše piano v prostorách při stěhování všude vejde. Piano změřte v jeho největší délce i šířce. Manipulace s takto těžkým předmětem zvládnou jenom ti nejzkušenější, proto je zapotřebí vše dopředu dobře naplánovat.

Prostory ve výtazích nebývají až tak velké, mohlo by se snadno stát, že dovnitř piano nikdo nedostane. Vždy bude nutné některé části piana při stěhování demontovat. I tak byste měli pamatovat na prostory na vašich dveřích, schodech apod. Nezapomeňte vše důkladně několikrát přeměřit.

Piano si vždy raději pojistěte. Některé piana mají obrovskou hodnotu. Spolehlivé stěhovací firmy mají své vlastní pojištění, a to je jeden z důvodů, proč se raději obrátit na ně. Ať tak či onak, pojištění si ověřte nebo sjednejte.

piano

Foto: Pixabay

Manipulace s pianem vyžaduje vždy několik lidí

Jen lidské síly na pohnutí s těžkým pianem nemusí stačit. Chybět by tak neměly některé vhodné pomůcky na stěhování. Například stěhovací popruhy, které snadněji rozloží váhu celého tělesa. Ochranné stěhovací materiály, bublinkové folie, nebo deky by měly být součástí vašeho vybavení stejně tak. Na ulici by pak neměly chybět ani vysokozdvižné stroje, pomocí nichž se piano lépe naloží.

Chraňte piano před vlhkostí a vysokými teplotami

Pokud je to možné, zabalte celý hudební nástroj do voděodolného materiálu. V době, kdy je venku nevlídné počasí chraňte hudební nástroj o to více. Piano nenechávejte v blízkosti oken, klimatizace ani topení. Dbejte na rychlý, bezpečný a plynulý přechod. Piano po převozu nechte stát na místě alespoň dva týdny a teprve až poté ho vhodně nalaďte.

Zdroje informací: https://stehovani-mamut.cz/jak-stehovat-piano-5-tipu-zkusenych-stehovaku/

https://www.stehovanikrbec.cz/prispevek/detail/jak-na-stehovani-pianin-a-klaviru

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.