Staré ručníky nevyhazujte: Poslouží jako hračka pro psa, odličovací tampony či bryndák pro dítě

ručníky

Ručníky, které už jsou staré, a tudíž je zkrátka už nepoužíváte v koupelně, nevyhazujte. Byla by to škoda. Pokud se vám ve skříni hromadí staré ručníky, můžete je ještě využít. Jak? Využijte některý z níže uvedených tipů.

Opakovaně použitelné odličovací tampony

Další praktické využití starého ručníku. Ušetříte, uděláte něco více pro životní prostředí. Potřebujete obyčejný starý ručník, ze kterého vystříháte menší kolečka o velikosti běžných odličovacích tamponů z obchodu. Samozřejmě i zde se nekladou meze vlastní fantazii. Nikde není striktně dáno, že se musí jednat o tvar kolečka, můžete si na odlíčení takto vyrobit jakékoli tvary, třeba hvězdu.

Bryndák pro děti

Při krmení dítěte se neobejdete bez bryndáku. Zde opět platí, není třeba vždy kupovat, ale ušetřit a vyrobit si doma. A to ze starého ručníku. Jako šablona vám poslouží bryndák, který doma máte a používáte. Vystřihnete požadovaný tvar z ručníku. Pokud jste kreativní a manuálně zruční, tak na něj můžete i vyšít nějaký obrázek. Rovněž se nekladou meze fantazie ohledně zapínání. Nejobvyklejší jsou na suchý zip či druky, které koupíte v každé galanterii. Nebo si můžete vyrobit klasický na zavazování.

Hračka či pelech pro psa z ručníku

Ze starého ručníku můžete vyrobit svému psovi hračku. Zvíře potěšíte, zabavíte a ještě ušetříte. Proč utrácet za drahé psí hračky. V jednoduchosti je krása. Stejně vám nebude líto, pokud pes vaši ručně vyrobenou hračku z ručníku zničí. A jak na výrobu? Starý ručník nastříhejte na proužky, ty začněte různě splétat. Zde se meze fantazii nekladou. Zkrátka váš pes bude mít originální hračku.

Další využití ručníků pro vašeho čtyřnohého chlupáče spočívá ve výrobě pelíšku. Zde se hodí větší ručníky, které stačí přišít k sobě a podle potřeby eventuálně prošít. Poté už použít vhodnou výplň a pelíšek pro psa máte hotový.

ručník

Foto: Pixabay

Praktická mýdlenka

Používáte tuhá mýdla? Pak použijte opět starý ručník, ze kterého si vyrobíte mýdlenku. Jedná se o druh froté, který přehnete a na jedné straně prošijete silnější nití a dlouhým volným stehem. Pak postačí zatáhnout za niť a materiál se nařasí a stáhne tak, aby po stočení vypadal jako květ. Poté niť zapošijte a prošijte spodní část tak, aby držela. A máte hotovo.

Zdroj: ireceptar.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay