Termoizoolační nátěry
06/07/2016
Kategorie: Novinky, Stavba

Stavební chemie: V hlavní roli termoizolační nátěr

Termoizolační nátěr je součástí stavební chemie, která v sobě snoubí spousty pozitivních vlastností. Když bychom se měli zamyslet nad jeho podstatou, bylo by zapotřebí rozdělit slovo termoizolační na dva výrazy, z nichž vzniklo. Pojem termo symbolizuje teplotu a regulační se týká snížení potenciálních tepelných ztrát. Když si takto dáte obě slova dohromady, vznikne účel, za nímž se termoregulační nátěry aplikují na konkrétní místa. Jedná se o velmi praktickou záležitost. Izoluje, ale zároveň je schopen dostát vzdušnosti prostředí.

Hlavní výhody termoizolačního nátěru

Hlavním plusem je stoprocentně maximální úspora při vytápění konkrétní nemovitosti. Při aplikaci v exteriéru dochází k eliminaci působení slunečních paprsků, které nevnikají do interiéru budovy. Nátěr také efektivně působí proti plísním, jež se mohou bohužel v některém objektu také vyskytovat. Dojde samozřejmě i ke snížení přemíry vlhkosti nacházející se ve zdivu. Zapomenout nemůžeme ani na antikorozní vlastnosti nátěru, jež také nejsou samozřejmě k zahození. Aplikace termoizolačního nátěru je velmi jednoduchá, což platí i o následné údržbě takto ošetřených ploch.

Možnosti užití nátěru

Klasiku představují z hlediska užití termoizolačního nátěru rodinné domy. Určitě se ale setkáme i s tím, že se aplikují na komerční objekty. Zateplení průmyslových budov jejich prostřednictvím také není žádnou výjimkou. Najdeme je i na chladicích boxech a při instalaci vzduchotechniky. Mnohdy se užívá i při izolaci kotlů a nejrůznějších druhů potrubí, u kterého také potřebujeme tepelnou izolaci.

Aplikace nátěru

Termoizolační nátěr proti plísni není nijak složité aplikovat. Stačí pouze zvolit tu správnou plochu a za pomocí štětce jej na ni natřít. Jen je třeba být velmi ostražitý, aby povrch nebyl nijak přespříliš hrubý. Nátěr by totiž nemusel chytit dle potřeby.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.