WPC terasy

WPC prkna na terasu: Vydrží navždy

Chcete mít doma krásnou terasu, která by se nemusela nijak složitě udržovat? Kdo by nechtěl? V dobách minulých to možné určitě nebylo, nicméně v současnosti existují takzvané WPC terasy, které bez větších problémů dokážou fungovat za jakéhokoli počasí a není zapotřebí se o ně nijak výrazně starat. Postačí pouze jednoduchá údržba podobné té, kterou musíme řešit v interiéru u klasických podlahových krytin typu PVC či vinylu. Představme si tedy WPC prkna mnohem podrobněji.

WPC prkna nabízí spousty výhod

Zvolíte-li WPC desky, odpadnou vám jakékoli starosti s olejováním či případným broušením jejich povrchu. WPC materiál je také mnohem bezpečnější, než je tomu u dřeva. Nedochází k jeho štěpení, takže nehrozí, že byste si při pohybu na terase bez obuvi mohli do nohy zapíchnout třísku. Vynikající je i barevná stálost WPC. Dřevoplastové desky prostě a jednoduše neztrácí barevný odstín, takže vypadají neustále stejně. U dřeva se o takovéto konstantnosti hovořit nedá. Pokud prkna nenatíráte, brzy zajdou a vypadají nehezky.

Několik technických dat

Hlavní motorem při vývoji WPC desek bylo pochopitelně napodobení dřeva a zdokonalení vlastností teras. Dosaženo bylo na bezúdržbový vysoce kvalitní materiál. Základem WPC je směs polymeru a dřevěného substrátu. Jinými slovy 60 % tvoří dřevěná složka a zbylých 40 % polymer. Existují i dřevoplastové desky, které mají jiný poměr jednotlivých komponentů, nicméně často se nejedná o kvalitní materiál, který by stál za to.

Použití WPC teras

WPC terasy je možné využít prakticky kdekoli. Klasiku představují zejména standardní plochy u domů, které jsou určené k posezení. Výborné jsou dřevoplastové desky také jako podlahový materiál do pergol a zahradních posezení. Zapomenout nemůžeme ani na pochozí plochy u bazénů. WPC nevadí dlouhodobá vlhkost, takže se sem hodí náramně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

One Ping

  1. Pingback: Trendy a podlahové krytiny II. Část | Náš dům

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *