Náhled puding

Staňte se mistrem pečení!

Proměňte svou kuchyň v cukrárnu s pomůckami na pečení. A pokud jste pekařský začátečník, nezoufejte. Máme pro vás 5 tipů, jak z pečení udělat svého koníčka.

1.     Recept je přítel

Alespoň než získáte potřebnou jistotu a znalosti, dodržujte přesně postupy a časy doporučené v receptu. Klidně si ho několikrát přečtěte před tím, než začnete organizovat pečení, aby vás na poslední chvíli nezaskočilo třeba to, že musíte nechat těsto odležet přes noc v lednici.

2.     Organizace práce je zásadní

Předem si připravte všechny suroviny a pomůcky, které budete pro zdárný výsledek potřebovat, a to v dostatečném množství. Zavčas si zapněte troubu, vymažte formy a zajistěte, abyste měli vše potřebné po ruce a čisté. Pak vás v podstatě nemá co zaskočit. Také si rozplánujte jednotlivé úkony a nechte si dostatek času, klidu a prostoru pro celou pekařskou akci.

Dezert

Zdroj obrázku: chefshop.cz

3.     Usnadněte si práci

S pečením a přípravou dezertů obecně vám mohou velmi pomoci různé pekařské vychytávky. Pusťte je do své kuchyně, vyplatí se to. Forma na dorty s otvíráním vás zbaví otravné práce s vyklepáváním hotového korpusu, násadky na cukrářské sáčkyvám dovolí popustit uzdu fantazii a silikonové podložky na válení těsta zase ušetří námahu při manipulaci s těžkým válem a navíc je pak snadno srolujete a nepotřebujete tolik místa pro jejich uložení.

Na výběr je opravdu hodně pomůcek, které mohou vaši snahu velmi uspíšit a zjednodušit. Pokud se chcete „sladkému dílu“ věnovat pravidelně, doporučujeme si pořídit kvalitní pomocníky, kteří s vámi vydrží dlouho.

4.     Teplotní nástrahy

Některé druhy těsta musí mít pokojovou teplotu, abyste je mohli zpracovat. Ty nezapomeňte alespoň 2 hodiny předem vyndat z lednice. Naopak třeba linecké těsto musí být studené a vyžaduje rychlé zpracování studenýma rukama, takže myslete i na to. Vychlazení je nutné také u ingrediencí na většinu druhů krémů, aby šly dobře našlehat. Ale to už zase jsme u důkladného prostudování receptu.

Muffiny

Zdroj obrázku: chefshop.cz

5.     Nejste na to sami

V dnešní době takřka nonstop propojenosti můžete sledovat na sociálních sítích věhlasné kuchaře, slavné foodblogery, ale také všechny nadšence, kteří začínají – tak jako vy. Nejen, že vás budou inspirovat, často se jich budete moci napřímo zeptat na radu a je velká šance, že vám odpoví. Nebo stačí sledovat jejich příspěvky, které často obsahují tipy na vše možné.

Zdroj náhledového obrázku: chefshop.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *