Plyn

Spotřeba plynu v domě. Jak ušetřit?

Vytápění interiéru plynem je asi nejrozšířenější alternativou vůbec. Důvodů by se našlo hned několik. Tím hlavním je ale bezesporu jakási bezstarostnost s obsluhou plynového zařízení. Kotle jsou dnes plně automatické a berou si potřebné množství plynu tak, aby jejich provoz byl ekonomický, a vy jste měli v domácnosti tolik potřebné teplo. Jen s cenou plynu je to poněkud ošemetné, jelikož se může v mnohých případech vyšplhat hodně vysoko! Podívejme se tedy na to, jakým způsobem co nejefektivněji ušetřit.

Porovnání dodavatelů

Prohlížíte si podrobně inkaso, které vám pravidelně chodí? Pokud ne, měli byste začít, možná právě tím dokážete dokonale ušetřit. Dodavatelé plynu vám minimálně jednou ročně pošlou přímo rozpis pojednávající o celkové spotřebě plynu a také o ceně, kterou budete platit jak za měrnou jednotku, tak i za celkově odebraný plyn. Právě proto se vyplatí porovnat si ceny u několika dodavatelů a zvolit tak toho, který je logicky nejlevnější. Cena plynu se může lišit velmi markantně, což si bohužel spousta lidí vůbec neuvědomuje.

Jaký máte vlastně kotel?

Prakticky vždy se spotřeba plynu v rodinném domě odvíjí mimo jiné od kotle, který doma máte. Staré modely již nejsou schopny dokonale ohřívat vodu a jsou u nich patrné vysoké tepelné úniky. V současnosti jsou přitom na trhu velmi úsporná zařízení různých značek, která jsou schopna vynikajících výkonů. Výbornou volbou jsou především moderní kondenzační kotle schopné ušetřit spousty energie.

Pozor na dostatečnou izolaci objektu

Cena za odebraný plyn je ovlivněna i tepelnými úniky. Pokud není nemovitost dostatečně izolována, s největší pravděpodobností dojde k vysokým únikům tepla a následnému opětovnému vytápění promrzlého interiéru. I proto se vyplatí zateplit minimálně plášť objektu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *