Spočítejte si úsporu s LED svítidly online

LED žárovky

Dokonalé osvětlení interiéru i exteriéru je dnes samozřejmostí. Při nákupu jednotlivých svítidel a žárovek se vyplatí vsadit na nejnovější LED technologii, která dokáže přinést do domácnosti maximální možnou úsporu na spotřebě elektrické energie. Jednat se klidně může až o několikanásobné snížení spotřeby za dané období. My se zaměříme na efektivní možnost výpočtu této úspory na internetu.

Rychlý a efektivní výpočet online

Každý si chce vždy nejprve přesně ověřit, kolik může při výměně osvětlení ušetřit. Rozhodně se vyplatí přečíst si informace týkající se jednotlivých žárovek, jež jsou uvedeny přímo na obalu, popřípadě v popisku v eshopu. Mnohem komplexnějším a efektivnějším nástrojem je ovšem kalkulačka úspor. Ta nabízí pohodlný výpočet celkové spotřeby jak s klasickými svítidly, tak i s nejmodernějšími LEDkami. Stačí pouze zadat požadované údaje a za několik okamžiků zjistíte, kolik ušetříte.

Jednoduchý příklad úspory

Uvést můžeme velmi jednoduchý příklad. V potaz vezmeme třeba obývací pokoj, kam budeme potřebovat 8 žárovek. Jednoduše do kalkulačky zadáme příkon klasického zdroje, který činí dejme tomu 60 W a počet kusů svítidel. Zároveň si zadáte to samé u LED osvětlení. Zadat je zapotřebí i cenu žárovek a společné parametry, mezi které se řadí sazba za energii udávaná v korunách za kWh. Následně vám bude vypočtena celková spotřeba energie za rok a také kompletní finanční úspora. Při zmiňovaných parametrech se dostaneme k celkovému ročnímu rozdílu 3270 korun.

Stačí jen vyměnit žárovku

Výpočet finanční úspory mezi standardními a LED světly není nijak složitý a zvládne jej každý. Nakonec pak spousta z nás zjistí, že bohatě postačí jen vyměnit vláknové za LED žárovky. Počáteční investice je sice vyšší, nicméně po velmi krátké době se vám vrátí! Svítidla samotná není zapotřebí kupovat nová, jelikož spotřebu nijak neovlivňují.

Zdroj náhledového obrázku: svitime.eu

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.