Aku vrtačka

Aku nářadí vybírejte podle baterie

Když už dnes člověk shání nářadí, zpravidla je jedním z důležitých aspektů fakt, zdali funguje i na akumulátor. Díky tomu je totiž práce maximálně bezproblémová a hlavně není omezena přívodním kabelem. Bohužel tím trpí z hlediska celkové výdrže. Vrtání či šroubování ale nezabere až tak dlouhou dobu, takže by kvalitní aku nářadí mělo bohatě postačit. My se pokusíme podívat na aspekty výběru aku nářadí právě podle baterií. Buďme tedy konkrétní a soustřeďme se právě na věci, které je třeba brát v potaz.

Originál nebo neoriginál?

Tato otázka je velmi důležitá! Často se lidé rozhodují podle ceny akumulátoru, která je u neoriginálních kusů mnohem nižší. Obecně platí pravidlo, že neoriginální baterie se vyrábějí ze stejných komponentů, jako je tomu u originálů. Tedy alespoň v případě, že volíte u neoriginálního kusu spolehlivého a tradičního výrobce. Originální baterie do aku nářadí mohou klidně stát i 2000 korun a více. V tomto případě se pochopitelně vyplatí vsadit na nákup nového aku vybavení do vaší dílny nebo na zahradu. Dostupnost akumulátorů neoriginálního typu je mnohem lepší.

Jak vybrat do aku nářadí novou baterii ?

Než si vyberete konkrétní eshop pro nákup akumulátoru, podívejte se na typové označení baterie ve vašem aku nářadí. Part. number je fakticky seskupením číslic a písmen. Jinak byste měli vybírat i podle napětí, které by mělo korespondovat se stávajícím akumulátorem. Jinak je třeba říct, že typy Ni-CD nebo Ni-MH jsou vzájemně kompatibilní, takže budete volit stejnou nabíječku a nenastane žádný problém.

Jak se starat o akumulátor?

Starat se o akumulátor je sice chvályhodné, nicméně přílišná péče může být bohužel na škodu. Před prvním použitím je třeba akumulátor kompletně nabít. Pokud již akumulátor pětkrát kompletně vybijete, měli byste zkontrolovat jeho celkovou funkčnost.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *